banner203
31 Ocak 2023 Salı

ÖZHASEKİ, KAYSERİLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, her yılın 38. günü kutlanan Kayserililer Günü’nü sosyal medyadan paylaştıkları bir video ile kutladı.

07 Şubat 2021 Pazar 11:47
Bu haber 464 kez okundu
ÖZHASEKİ, KAYSERİLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Haberici -->

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, her yılın 38. günü kutlanan Kayserililer Günü’nü sosyal medyadan paylaştıkları bir video ile kutladı.

Asırlardır Kayseri’de yaşayan bir aile olduklarını ifade eden Özhaseki, “Bugün Kayserililer Günü olarak anılıyor. Doğrusu geriye doğru yüzlerce yıldır Kayseri’de yaşayan bir ailenin çocuğu olarak ve 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış bir kardeşiniz olarak ben Kayserililer Günümüzü kutluyorum. Cenab-ı Allah nice güzel günlerde bir araya getirsin diye önce dua ile başlıyorum.” dedi.

“Kayseri sevgimiz sadece bir yerde doğmuş olmaktan kaynaklanmıyor”

Kayseri’ye duydukları sevginin sadece orada doğmaktan ibaret olmadığını belirten Özhaseki, “İnsanların doğduğu toprakları sevmesi çok doğaldır. Biz de doğduğumuz toprakları çok seviyoruz. Ama bizim bu sevgimiz sadece bir yerde doğmuş olmaktan da kaynaklanmıyor. Kayseri şehrine belki ticaret vasfı, sanayi şehri vasfı yakışıyor ama bunun yanında da güzel özelliklerini zikretmemiz gerekiyor. Elbette Kayseri’de ticaret, sanayi canlı; eğitim hayatı dört üniversitesiyle devam ediyor. Sağlıkta olsun, sporda, kültür-sanatta olsun Kayseri, kendi emsali olan şehirlerle yarıştığında ileri gelen şehirlerden bir tanesi.” diye ekledi.

“Kayseri makarr-ı ulema şehri”

Kayseri’deki hayırseverlerin çokluğuna vurgu yapan Özhaseki, “Bir taraftan da hayırseverler şehri olma vasfını Kayseri doğrusu açık ara önde götürüyor. Son günlerde bir hemşehrimiz Mehmet Altın ağabey tam 300 milyon liralık arsasını bağışladı. Şimdi Kayseri’de en büyük cenaze camisi ve 20 tane okul yapılıyor. Daha önce rahmetli olan birçok hemşehrimizi de ruhları şad olsun diye burada anmak istiyorum. Kayseri, makarr-ı ulema şehri olma vasfını yıllardır üzerinde taşımış, bütün kitaplara geçmiş olan bir şehirdir.” dedi.

“Kayserili olmakla övünmeye devam edeceğiz”

Kayseri’ye yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan dolayı memnuniyetini dile getiren Özhaseki, “Bugün yaşadığımız şehir itibariyle de turizmden de artık istifade eden, Erciyes Dağı ile dünyaya açılan bir Kayseri’den bahsediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde yapılan yatırımlarla şehrimiz yine parlayan bir yıldız olmaya devam edecek. Biz de Kayserili olmakla övünmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV