banner87
26 Mart 2019 Salı

ÖZHASEKİ’DEN RAYLI SİSTEM CEVABI

Özhaseki, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e tepki gösterdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 07:28
Bu haber 753 kez okundu
  ÖZHASEKİ’DEN RAYLI SİSTEM CEVABI
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e tepki gösterdi. Bakan, DSP döneminde Kayseri için raylı sisteme izin verilmediğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile twitter atışmasına dair, "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Kayseri'de yapılan bir açılışta atışmaya dahil oldu.

Bir açılışta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile yaptıkları twitter atışmasına dair konuştu. "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" diyen Başkan Çelik, şunları söyledi:

"Ne demiş orada; ‘Kayseri’de yapılacak şehir hastanesinin raylı sisteminin hattının yapımını devlet üstlenmiş. Biz bunu Eskişehir’de kendi imkanlarımızla yapıyoruz’ diyor. Mübarek adam; Kayseri’de şimdiye kadar 34 kilometrelik raylı sistem hattını ve 68 tane üzerindeki aracın, 90 küsur tane durağı kendi imkanlarımızla yaptık. Devletimizin tek kuruşu yok belediye hizmetlerinde. Tabi kamu hizmetlerinde hem Eskişehirimize hem Kayserimize hem de Türkiye’deki tüm vilayete devletimiz adaletli şekilde tüm hizmeti dağıtıyor."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Başkan Çelik ve Büyükerşen’in twitter atışmalarına değindi. Özhaseki, "Değerli başkanım Eskişehir’den dert yanıyor. Evet, Eskişehir’e DSP döneminde raylı sistem yapma izni verdiler Bülent Ecevit başkanlığında. Allah rahmet eylesin, biz hep rahmet okuruz. Olanı biteni de lanetlemeden güzel güzel anlatırız. Ölenlerin arkasından kötü bir şey söylemeyiz. Ben de cesaret alarak Ankara’ya gittim, dilekçe verdim. ‘Eskişehir’e verdiğiniz gibi Kayseri’ye de vermeniz için izin istiyorum’ dedim. ‘Hayır, nüfusunuz 1 milyondan aşağı olduğu için olmaz’ diye cevap geldi. ‘Eskişehir’in nüfusu bizim yarımız kadar, onlara niye veriyorsunuz?’ diye sorduğumda, ‘Sen karışma, ona veririz, sana vermeyiz’ dediler. Biz bunları hep yaşadık. Sonra bir ara hususi dilekçeye, ‘Param var, pulum var. Sizden bir şey istemiyorum. Sadece yapmam için izin verin’ dedim. Yine ‘yapamazsın’ dediler. Senelerce izin alamadık. Ne zaman ki AK Parti geldi, çok şükür ‘yapabilirsin’ dediler ve yapmaya başladık. Sonra alt yapıyla, üst yapıyla uğraştık. Sonra aldığımız izinlerle devasa projeleri Kayseri’ye gerçekleştirdik. Aynı gelenek devam ediyor. Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Büyük bir gayret ve şevk içerisinde koşuyorlar ve sizlere hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV