banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ÖZHASEKİ’DEN VEDA MESAJI

Özhaseki, yazılı açıklamasındaki vedasında, “Cenab-ı Hak milletimize uzun yıllar hizmet etmeyi lütfetti” ifadelerini kullandı.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 07:31
Bu haber 1353 kez okundu
ÖZHASEKİ’DEN VEDA MESAJI
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yazılı açıklamasındaki vedasında, “Cenab-ı Hak milletimize uzun yıllar hizmet etmeyi lütfetti. Devraldığım bayrağı ileriye taşımanın huzuruyla devrediyorum” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini Murat Kurum’a devreden Mehmet Özhaseki, devir teslim töreni öncesinde yayınladığı mesajında yeni döneme ilişkin temennilerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ve ilk kabinenin hayırlı olması dileğinde bulunan Özhaseki, uzun yıllar millete hizmette bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Özhaseki mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletim, çok kıymetli vatandaşlarım, hemşerilerim. Öncelikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ve ilk kabinenin vatanımıza, devletimize, milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.Uzun yıllar milletimize muhtelif mevkilerde hizmet etme şerefini Cenab-ı Hakk bendenize lütfetti. Memleketim Kayseri’de bu hizmet seferinde yola koyuldum. İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlıkları yaptım. Sonra meclis çatısı altında milletin vekili olarak şahsım için yeni bir hizmet dönemine adım atmış oldum.Bunun yanı sıra AK Parti Genel Merkez’de siyaset kurumuna hizmet ettim. Ardından 65. Hükümetimiz döneminde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak necip milletimize hizmetim devam etti.”

İLKEM OLMUŞTUR

“Yürüttüğüm tüm çalışmalarda hak ve hakikatin safında olmak en temel ilkem olmuştur. Aslolanın ahiret hesabı idrak ve inancıyla adalet terazisini korumayı gözettim. Bu ağır imtihanda helal ve haram hassasiyetini her daim kaybetmeme azminde oldum.

Bize inanan ve güvenen insanlarımızı mahcup etmekten kaçındım. İnandığım davamın ilkeleriyle düşünce ve aksiyonlarımın çelişmemesine özen gösterdim. Bu hizmet yolunda birçok iftiralarla, ithamlarla, kumpaslarla karşı karşıya kaldığımız anlar olmuştur. Onları kutlu yolun dikenleri gibi gördüm.”

VERİLEMEYECEK HİÇBİR HESABIM OLMADI

“Hamd olsun ki; bugüne kadar verilemeyecek hiç bir hesabım olmadı. Bu uzun hizmet yıllarında çok farklı cihetlerden sert rüzgarlar esti. Rükuya ve secdeye eğilen başım hiç bir zaman bu sert rüzgarlara karşı eğilmedi. Davama sadık kalma irfan ve basiretini lütfettiği için her daim Rabbime şükrettim.Bugün ülkemiz için yeni bir dönemin başındayız. Her makam gelip geçicidir. Her gelecek yakındır. Aslolan kubbede bir hoş sada bırakabilmektir. Hoş sada bırakabilmişsek bahtiyarlık odur.Yeni sistemde ve bu yeni sistemin ilk kabinesinde görev alan arkadaşlarımıza Cenab-ı Hakk’tan muvaffakiyetler diliyorum. Biz de bu görevi genç ve başarılı bir kardeşimize devrediyoruz. Bu önemli görevde Cenab-ı Mevla yoldaşı olsun.”

HUZURLA DEVREDİYORUM

“Devraldığım bayrağı daha ileriye taşımış olmanın huzuru ile vazifemi devrediyorum. Bakanlık vazifemiz boyunca bizimle beraber gece gündüz demeden gayret sarfeden tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Şahsım adına hakkım varsa helal olsun diyorum.Allah Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin yar ve yardımcısı olsun.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV