banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

PALAKOĞLU KUR’AN KURSLARINI GEZDİ

Genel Müdür İsmail Palakoğlu Kayseri'de

18 Haziran 2017 Pazar 14:14
Bu haber 902 kez okundu
PALAKOĞLU KUR’AN KURSLARINI GEZDİ
Haberici -->
Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve beraberindeki heyet, ziyaret için ve bir dizi incelemede bulunmak üzere ilimize geldi.

Gerçekleşen ziyarette, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Palakoğlu, öncelikle İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’i makamında ziyaret etti. İl Müftüsü Güven tarafından Kayseri’de yürütülmekte olan din hizmetleri hakkında Palakoğlu’na bilgi verildi. Ziyaretin sonunda Palakoğlu tarafından Güven’e DİB yayınlarından olan Kur’an-ı Kerim ve Cep Boyu Hadislerle İslam kitap seti hediye edildi.

İl Müftüsü ziyareti sonrası Palakoğlu TDV Kayseri Şubesi’ni gezdi ve şube temsilcisi Yusuf Çevik’ten çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra TDV Yayınevini ziyaret ederek yayınevi personeli ile bir süre sohbet etti.

İsmail Palakoğlu ve beraberindeki heyet, ziyaretleri kapsamında Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’ı makamında ziyaret etti. Akabinde, Güneyaşağı Camiindeki yaz Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret edip kursun gidişatıyla ilgili olarak cami hocasıyla bir müddet sohbet etti. Daha sonra sırasıyla Develi Güneyaşağı Yatılı Kız Kur’an Kursu’nu, Merkez Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nu, yapımı devam eden Kur’an kursu inşaatını,  TDV Develi Şubesine bağışlanan ve Kur’an kursu inşa edilmesi düşünülen arsaları gezerek İlçe Müftüsü Koçak’tan bilgi aldı. Ziyaretlerin sonunda, bir süre önce vefat eden emekli İmam Hatip Merhum Ahmet İslamoğlu Hocanın kabrini ziyaret etti.

Daha sonra sırasıyla Hacılar Şükrü Baktır Erkek Yatılı Kur’an Kursu’nu, Melikgazi Mü’min Akansu Kur’an Kursu’nu, TDV Kayseri Yükseköğretim Kız Yurdu’nu, Talas Miraboğlu Camii’ni, Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi’ni, yapımı devam eden Talas Abdülhamithan Camii inşaatını, Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi’ni, TDV İl Eğitim Koordinatörlüğü’nü, Kocasinan Uhud Yatılı Kız Kur’an Kursu ve Kocasinan Ashab-ı Suffa Kur’an Kursu’nu ziyaret ettiler.

Palakoğlu, yaptıkları ziyaretlerin sonunda Kayseri İl Müftülüğü tarafından Hunat Katlı Otoparkında düzenlenen 1500 kişinin icabet ettiği iftar yemeğine katıldı.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Palakoğlu ve beraberindeki heyet, iftar yemeği sonrası  akşam saatlerinde ilimizden ayrıldılar. Ziyaretleri süresince Palakoğlu ve beraberindeki heyete, İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven eşlik etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV