banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

PANCAR ÇİFTÇİNİN HAKKI KORUNMALI

Başkan Hüseyin Akay açıklama yaptı

23 Haziran 2017 Cuma 03:40
Bu haber 747 kez okundu
PANCAR ÇİFTÇİNİN HAKKI KORUNMALI
Haberici -->

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Akay, nişasta bazlı şeker üretenlere karşı bu çiftçinin hakkının topyekun mücadeleyle korunması lazım geldiğine dikkat çekti.

Kayseri Şeker'in geleneksel hale getirdiği Şeker Sofrası'nın 13'üncüsü Boğazlıyan İlçesi Ovakent Beldesi'nde kuruldu. Burada konuşma yapan Başkan Hüseyin Akay, şeker sektörünün özellikle bu sene sorunlar yaşadığını aktararak, “Bu sorunlara karşı bizim yine elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım. Topyekun mücadele etmemiz lazım. Bunun için de her bir noktada siz değerli çiftçilerimizin desteğine ihtiyaç var. Biz, bilgimiz, imkanlarımız çerçevesinde elimizden geleni yapacağız. Nişasta bazlı şeker yani mısırdan şeker üretenlere karşı bu çiftçinin hakkının topyekun mücadeleyle korunması lazım. İnşallah bunu başarırız, başarmak arzusundayız” dedi.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz bu iftar programlarını aslında bölgelerde yapıyoruz. Kayseri Şeker Fabrikasının 12 bölgesinin her birinde  iftar programları yaptık.13cüsünü de Ovakent'te yapıyoruz. Ovakent aslında bölge değil ama bizim için bir bölge kadar değerli bir kasabamızdır. Onun için özel olan Kadir Gecesi gününü Ovakent'e ayırmak istedik. Cenab-ı Allah hepimizin oruçlarını kabul etsin. Hepinizin Ramazanı mübarek olsun. Bugün idrak ettiğim Kadir Gecemiz İnşallah mübarek olsun. Allah nice Bayramlara, Ramazanlara, kadir gecelerine hepimizi sağlık, afiyet içerisinde eriştirsin. Hava şartları çok uygun değil aslında ama takdiri ilahi. Ramazan ayı, rahmet ayı. Bugün yine Kadir Gecesinde rahmet yağdı, onun soğukluğu hissediliyor. Ama böyle bir organizasyonu böyle bir yerde yapıyor olmaktan biz mutluyuz. Sizlere de çok teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. İftar soframıza bütün ailenizle birlikte iştirak ediyorsunuz. Bu bizim için gerçekten gurur vesilesidir.”

“Biz büyük bir Kayseri Şeker Ailesiyiz” diyen Akay, “Bu ailenin gereği işte bu tür görüntülerle daha net ortaya çıkıyor. Biz eğer aileysek; Böyle çoluk-çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç hep birlikte bir arada olmamız lazım. İşte bunu da gayet güzel bir şekilde siz burada bize yaşattınız. Eminim ki, kadın çiftçilerimiz bu Ramazan gününde çok yorulmuşlardır. Eğer bir nebze de olsun onların dinlenmesine bu yemek vesile olduysa, biz onlara layıkıyla hizmet edebildiysek kendimizi mutlu addederiz. Onlara da özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Ovakent Meydanında kurulan Şeker İftar sofrasına,  Ovakent Belediyesi Meclis Üyeleri Mehmet Mert, Hanifi Taş, Mustafa Durmaz, Hacı Osman Özdemir, Hasan Yüksek, Suat Durmaz, köy ve mahalle muhtarları, pancar üreticileri aileleri ile birlikte  bin kişi katıldı.

Başkan Akay ve Kayseri Pancar Kooperatifi ile Kayseri Şeker yöneticilerinin büyük bir coşku ile karşılandığı Ovakent Beldesinde iftar öncesinde Hilalsu Mert isimli küçük bir kız çocuğu tarafından bir de çiçek takdim edildi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV