banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

PARA BİTTİ İŞ GÖNÜLE DÖNDÜ

Millet İttifakı’nın Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, insanların sorunlarının dağ gibi büyüdüğünü ve çözüme kavuşturulmadığını ifade ederek, insanlara hizmet götüremeyenlerin artık işi gönül belediyeciliğine döktüğünü belirtti. Özvarinli, “Biz buna para bitti iş gönüle döndü diyoruz. Başka şansları kalmadı. Artık son şansları” dedi.

08 Mart 2019 Cuma 10:10
Bu haber 632 kez okundu
PARA BİTTİ İŞ GÖNÜLE DÖNDÜ
Haberici -->
Millet İttifakı’nın Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, insanların sorunlarının dağ gibi büyüdüğünü ve çözüme kavuşturulmadığını ifade ederek, insanlara hizmet götüremeyenlerin artık işi gönül belediyeciliğine döktüğünü belirtti. Özvarinli, “Biz buna para bitti iş gönüle döndü diyoruz. Başka şansları kalmadı. Artık son şansları” dedi.

Kocasinan’da yaşayan insanlara bir dokunduklarında bin ah işittiklerini belirten İYİ Partili Hasan Sami Özvarinli, yılladır ihmal edilen ilçenin kocaman bir köye döndüğünü ve bugüne kadarda seçimlerin muhtar seçimi havasında geçtiğini anlattı. Parti olarak projelerle halkın karşısına çıktıklarını aktaran Özvarinli, bu projelerin halkta karşılık bulduğunu ifade ederek, “Kocasinan’da bugüne kadar muhtar seçimi havasında geçen başkan seçimini bitirdik. Artık başkan seçimi, belediye başkanlığı seçimi olduğunu gösterdik” dedi.

Halkla buluşmalarında kendilerine aktarılan konuları da paylaşan Özvarinli, şunları söyledi;

“Hayvancılıkla uğraşan ağabeylerimizle bir araya geldik. Hayvanlar, insanlardan daha fazla su tüketir. 3 katı fazla su içer. Ama hayvancılıkla uğraşan insanlara bile KASKİ aynı bedel üzerinden su veriyor. Siz gelin ondan sonra hayvancılığa destek veriyorum diyorsun. İnsanlarımıza, bize suyu 5 liradan içiriliyor.  Hayvanlara da 5 liraya. Burada hayvancılığı desteklemek için sübvanse etmek gerekir. Hayvancılıkla uğraşan insanlarımıza bile aynı fiyattan satıyorsunuz ve sonra hayvancılığa destek veriyorum diyorsun. Kaldı ki su kuyuları da yasaklanmış ve el konulmuş. KASKİ’ye bağlanmış.”

SUYU İÇEMİYORLAR

Birçok mahallede içme suyu ile ilgili ciddi sorunların olduğu ve suların içilmediğini anlatan Özvarinli, “Maalesef alt yapı yok yada yenilenmemiş. Birçok mahallemizde. Ziyaretimizde bana su getirdiler. İçemedim. Bana da içemeyeceğimi söylediler. Büyük bir acı olaydır. 1980-70’li yıllarda yapılmış yatırımla gelen içme suyu var. Asbestli borulardan su getirilmiş ve halen bunlar var. Yeşil mahallenin arkası Oruçreis tarafından bunlar var. Böyle olmaz. Olmamalıdır. Biz bu nedenle insancıl belediyecilik diyoruz. Onlar gönül belediyeciliği diyorlar. Bizde para bitti iş gönüle döndü diyoruz. Bizim para ile pulla işimiz yok. İnsancıl belediyecilik diyoruz. Başka şansları kalmadı. Artık son şansları. Gönül işi son şanslarıdır” diye konuştu.

İNSANLARIMIZ UNUTULMUŞ

“Kocasinan’da 25 yıldır unutulmuş ve atıl bir durum var. İnsanlarımız unutulmuş” diyen Özvarinli, “Biz ilçedeki durumu şuanda muhtarlık seçiminden belediye başkanlığı seçimine getirdik. Çünkü Kocasinan’da kimse projeyi konuşmamış. Muhtar seçer gibi başkan seçimi yapılmış. Biz Büyükşehir’in bir parçası olarak rekabette bu aşamaya getirdik. Dünya ölçeğinde, Türkiye ölçeğindeki iyi, namzet belediyelerle yarıştıracağız. Biz Melikgazi Belediyesi’ndeki belediye anlayışından da rahatsızız. Köşk mahallesi, Gültepe mahallesindeki yüksek binalar. Domino taşı gibi binalar var. Yatay mimari yok. Asfalt ve kaldırım olarak bakabiliriz. Hizmetlerde” diye konuştu.

MİLLİ AVM YAPACAĞIZ

“Bir insanımız misafiriyle karnını doyurmak yada çay içmek istese Melikgazi’deki AVM’lere gidiyor” diyen Özvarinli, “Kocisanan’da esnaflarımız güzel yerler açmış ama insanlar misafiri geldiğinde Melikgazi’deki AVM’lere gidiyorlar. O nedenle biz öncelikli olarak hava limanının genişletilmesini istiyoruz. Milli sermaye ile yapılacak hava alanı yanında AVM projemiz var. Oralarda meydan projelerimiz var. Dükkan ve ticaret alanları var. İstasyon caddesini tek şerit yaparak cıvıl cıvıl ışıklarla müthiş bir sokak oluşturacağız. Burada bile esnafımızla birlikte oluşacak canlanmayla 500-600 kişi istihdam edilebilir” şeklinde konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV