banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

PASTIRMA VE SUCUKTA FİYATLAR ARTTI

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış, et üretiminin azaldığını söyledi

11 Mayıs 2018 Cuma 07:07
Bu haber 367 kez okundu
PASTIRMA VE SUCUKTA FİYATLAR ARTTI
Haberici -->

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış, Ramazan ayı öncesinde kırmızı et üretimindeki yetersizlik ve fiyat artışının pastırma ile sucuk fiyatlarını bir miktar artmasına neden olduğunu açıkladı.

Ramazan ayı öncesinde pastırma ve sucuk üretimi ile fiyatları hakkında açıklama yapan KTB Başkanı Bağlamış, “11 Ayın Sultanı, Rahmet ve Bereket iklimi olan Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Öncelikle üyelerimizin, Kayserili hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Mübarek Ramazan ayını şimdiden tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bilindiği gibi Kayseri denince akla gelen ve adeta şehrimizle özdeşleşmiş olan Pastırma ve Sucuk, Ramazan sofralarının vazgeçilmez lezzetlerindendir. Türkiye’nin dört bir tarafında; en lüks restoranlardan tutunda evlerimizdeki iftar sofralarına kadar Kayseri Pastırma ve Sucuğu en başköşede yer almaktadır. Bu lezzet ikilisini bu Ramazan ayında geçen yıla oranla bir miktar zamlı tüketeceğimizi üzülerek söylemek istiyorum. Bunun en büyük sebebi de kırmızı et üretimindeki yetersizlik ve et fiyatlarının geçen yıla oranla artmış olmasıdır. Hükümetin ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığımızın et fiyatlarını düşürmek için yaptığı girişimler takdire şayandır. Ancak, yerli üreticilerin desteklenmesi, yem fiyatlarının düşürülmesi gibi çalışmalara biraz daha ağırlık verilmesi en büyük temennimizdir” dedi.

Pastırma ve sucum fiyatları ile ilgili de bilgi veren Bağlamış, yeni belirlenen rakamları şöyle açıkladı;

Birinci sınıf; sırt pastırma 120 TL, Antrikot Pastırma 120 TL, Bonfile- Kuşgömü Pastırma 130 TL, Özel Yağsız Pastırma 90 TL.

Parmak Sucuk 65 TL, Kangal Sucuk 65 TL ve Sucuk İçi 60 TL.

500 TON SUCUK ÜRETİLECEK

“Kayseri’de Ramazan ayı boyunca 200 ton Pastırma – 500 ton Sucuk üretileceğini tahmin etmekteyiz” diyen Bağlamış, şu bilgileri verdi;

“Nisan ve Mayıs aylarında bir durgunluk yaşayan esnafımızın Ramazan ayının bereketiyle birlikte işlerinde bir artış olacağı aşikardır. İnşallah ilerleyen günlerde şuan üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız ve şehrimizi de yakından ilgilendiren projelerimizi hayata geçirme adına önemli mesafeler kat etmiş bulunmaktayız. Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımız la birlikte bizler, her zaman üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumaya onları desteklemeye devam edeceğiz. Bu projelerimizin lansmanını ilerleyen günlerde yaparken siz değerli basın mensuplarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade ederken, sözlerimin başında da söylediğim gibi tüm halkımızın Ramazan ayını şimdiden tebrik ediyor; Hayırlı, huzurlu bir Ramazan ayı diliyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV