banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

PERSONELE YAKA KAMERASI DAĞITILDI

Bu kapsamda personele yaka kamerası dağıtıldı.

08 Mayıs 2018 Salı 00:22
Bu haber 902 kez okundu
  PERSONELE YAKA KAMERASI DAĞITILDI
Haberici -->

​Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüartık şeffaf denetim için görüntü ve ses kaydı yapan yaka kameraları ile denetim yapacak. Bu kapsamda personele yaka kamerası dağıtıldı.

İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yaka kameralı denetim sistemi kapsamında kontrol ve denetim ekiplerine ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı. Denetim ekiplerimiz, bundan böyle yaka kameraları aracılığıyla yaptıkları rutin denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacak. Denetmenler ile vatandaş arasındaki iletişimin daha sağlıklı hale geleceği düşünülen uygulama sayesinde, denetim ve uygulamalar sırasında denetim memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunların, iddiaların ve şikâyetlerin engellenmesi, etkin bir denetleme ortamı oluşturulması amaçlanıyor. İl Müdürlüğü ve merkez ilçelerde ilgili personellere dağıtılan toplam 5 adet yaka kamerası; ses, fotoğraf ve geniş açı HD görüntü kaydı yapabilme özelliğinin yanı sıra 240 dakika aralıksız kayıt alabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Müdürü Özkan Kayacan, “Denetim yapan arkadaşlarımız görevleri esnasında birçok zorlukla karşılaşıyor. Uygulama ile gıda denetmeni ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, iddiaların ve şikâyetlerin, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanıyor. Kameralar kontrol ve denetim ekipleri denetimlerinde ve diğer planlı işyeri denetimlerine yönelik olarak her türlü görevde kullanılacaktır. Böylelikle davranışları karşılıklı olarak kontrol altına alıp, denetim ve işlemlerin nezaket kuralları içerisinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Uygulama ile personelimizin denetimini de yapılacağı ve kanıt olarak kullanılacak kayıtlarla haksız itirazların önüne de geçeceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Görüntü ve ses kaydı için kullanılacak olan kameralar, göreve çıkan personelin omuz ve yaka bölgesine monte ediliyor. Denetim ve operasyon süresince açık kalan kameralarla 240 dakikaya kadar kayıt alınabiliyor. Kayıtlar, göreve çıkan personelce kesinlikle silinemiyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV