banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

PINARBAŞI’DA ÇİFTÇİ İÇİN BÜYÜK YATIRIM

Çiftçiler için paketleme tesisi kuruluyor

21 Temmuz 2017 Cuma 07:55
Bu haber 632 kez okundu
PINARBAŞI’DA ÇİFTÇİ İÇİN BÜYÜK YATIRIM
Haberici -->

Pınarbaşı Belediyesi bölgede büyük eksikliği hissedilen Kimyon, Bakliyat, Tohum eleme ve paketleme tesisinin temelini attı.

Tarımın ve çiftçinin desteklenmesine katkı sağlayacak bu tesis, bölge için önemli bir yatırım. Saatte 2 ton kimyon ve 5 ton bakliyat işleme ve paketleme kapasitesine sahip tesis 700 metre kare kapalı alana kurulacak. Belediyeye maliyeti yaklaşık 1 Milyon TL’yi bulacak ve en az 10 kişinin istihdamına olanak sağlayacak.

Temel atımını yerinde takip eden, Belediye Başkanı Ataş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ’’Daha önce vatandaşlarımıza müjdesinin verdiğimiz; Kimyon, Bakliyat, Tohum eleme ve paketleme tesisinin temelini attık. Bu tesis ürünlerimize katma değer katacak ve çiftçimiz daha çok gelir elde edecek. Tesisimizin yapılması son senelerde üretimi artan Kimyonun işlenmesi ve paketlenmesi açısından önemli. Bütün gayretimiz tesisimizi bu sezona yetiştirmek. Ağustos ayında faaliyete geçirme çabası içerisindeyiz. Buradan bütün çiftçilerimize ve hemşerilerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Allah hayırlı işler ve bol kazançlar versin’’ dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV