banner167
banner165
26 Ocak 2021 Salı

PINARBAŞI'NA TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde İş insanları Cemil Demirel, Faruk Öndaş, Fatih Akgül ve Osman Fevzi Demirel ortaklığında, yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği ve 80 Milyona mal olacak olan biyogaz tesisinin temeli atıldı. Tesiste, bölge çiftçisinin yararına olacak %100 organik gübre ve sulu tarım yapılması sağlanacak.

03 Ocak 2021 Pazar 11:36
Bu haber 436 kez okundu
PINARBAŞI'NA TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI
Haberici -->

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde İş insanları Cemil Demirel, Faruk Öndaş, Fatih Akgül ve Osman Fevzi Demirel ortaklığında,  yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği ve 80 Milyona mal olacak olan biyogaz tesisinin temeli atıldı. Tesiste, bölge çiftçisinin yararına olacak %100 organik gübre ve sulu tarım yapılması sağlanacak.

Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesine bağlı Küçük Kömarmut Mahallesine organik atıklardan kullanılabilir gaz üretilmesini sağlayan biyogaz tesisinin inşaat çalışmaları başlatılarak temeli atıldı. Kısa süre içerisinde inşaat çalışmaları tamamlanıp hizmete hazır hale getirilecek olan tesiste bölge halkından yaklaşık 100 kişi istihdam edilecek.

"ENERJİ ALANINDAKİ İLK TESİSİMİZİN TEMELİNİ ATTIK"

İş insanı Cemil Demirel, Türkiye'nin yol ve asfalt sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Faruk Öndaş, yenilebilir enerji alanında faaliyet gösteren iş insanı Fatih Akgül ile otomobil sektöründe faaliyet gösteren Osman Fevzi Demirel ortaklığında 80 milyonluk 3mv 'lik Biyogaz tesisinde % 100 organik gübre ve sulu tarım yapılacağını söyledi. Demirel, Pınarbaşı'na tarihinin en büyük yatırımını yaptıklarını belirterek şunları kaydetti.  “Şehrimizin, yöremizin ve ülkemizin kalkınmasına iş dünyası olarak katkı sunmaya devam ediyoruz. Güzel İlçemiz Pınarbaşı'mızın Küçük Kömarmut Mahallesine kuracağımız Oksijensiz ortamda mikrobiyolojik floranın etkisi altında organik maddenin karbondioksit ve metan gazına dönüştürülmesi hizmetinin verileceği biyogaz tesisimizde  organik gübre elde edeceğiz. Böylelikle Pınarbaşı Belediye Başkanı Sayın Menduh Uzunluoğlu’nun da belirtmiş olduğu üzere; çiftçilere ücretsiz gübre dağıtılacak ve bu şekilde çiftçi üretime teşvik edilmiş olacak. Yöremizin tarımsal değerleri ise gelecek nesillere aktarılarak kültürümüzün yaşaması sağlanacak. Pandemi dolayısıyla tesisimizin temel atma  merasimini gerçekleştiremedik. İnşallah resmi açılışını 30.06.2021 tarihinde yapacağız. Ben bugün burada inşaat çalışmaları başlatılan tesisimizin şimdiden yöre halkına, kentimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Küçük Kömarmut Mahallemize değerli dostlarım Faruk Öndaş,  Fatih Akgül ve Osman Fevzi Demirel'e katkılarından ötürü teşekkür ediyorum.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV