banner153
banner156
24 Şubat 2020 Pazartesi

POLİS 10 AİLEYE İHLALDEN İŞLEM YAPTI

Kayseri polisi kentte çocuklarını çalıştıran ve dilendirdikleri için uyardığı 10 aileye, aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü yerine getirmeme ve ihlalden dolayı işlem yaptı.

18 Ocak 2020 Cumartesi 08:19
Bu haber 211 kez okundu
POLİS 10 AİLEYE İHLALDEN İŞLEM YAPTI
Haberici -->

Kayseri polisi kentte çocuklarını çalıştıran ve dilendirdikleri için uyardığı 10 aileye, aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü yerine getirmeme ve ihlalden dolayı işlem yaptı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, sokakta satıcılık yapan, kağıt toplayan, dilenen, yaya ve sürücüleri taciz eden çocuklarla ilgili çalışma yaptı. Yapılan çalışmalarda son bir aylık faaliyetlerle ilgili şu bilgiler verildi;

“İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kâğıt toplayan 12 çocuk tespit edilmiş olup, 10 aileye Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan işlem yapılmış, 31 şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla; 15/12/2019 ile 14/01/2020 tarihleri arasında “Okul Önü Uygulaması” adı altında her hafta salı ve perşembe günleri İlimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde toplam 6 adet uygulama yapılmıştır. Bu uygulamalarda 1051 kişi sorgulanmış olup, okulla ilgisi olmayan 11 şahsa idari işlem yapılmıştır.”

SERVİSLER İNTERNET SALONLARI DENETLENDİ

“294 okul servis aracı ve sivil araç denetlenmiştir. 14 tanesi internet ve playstation salonu olmak üzere 120 umuma açık işyeri, park, bahçe, metruk bina kontrol edilmiş olup, 1  internet salonuna 12 yaşından küçük çocuk bulundurmaktan, 9 işyerine yaşı küçük çocuklara sigara satışı yapmaktan işlem yapılmıştır. Uygulamalarda 909 paket bandrollü sigara ve 2565 tane makaron ele geçirilmiştir. Öğrenci ve gençlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam etmektedir.”

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV