banner87
18 Haziran 2019 Salı

POLİSLERE SANAL EĞİTİM

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen ve toplum destekli polislerin sanal ortamda eğitilmesini sağlayacak AB projesi tamamlandı.

02 Ağustos 2012 Perşembe 12:28
Bu haber 757 kez okundu
POLİSLERE SANAL EĞİTİM
Haberici -->
Aralık 2010'da sözleşmesi imzalanarak uygulamaya başlanan mesleki eğitim programı, 31 Temmuz tarihi itibariyle tamamlandı.

Toplum destekli polislerin sanal ortamda eğitim görmelerine imkan sağlayan proje, önleyici güvenlik hizmetleri kapsamında 2006 yılından bu yana uygulanan toplum destekli polislik yaklaşım ve bilincinin Türkiye genelinde en etkin şekilde yaygınlaştırılmasını ve emniyet teşkilatı çalışanlarının bu konudaki eğitim ihtiyaçlarının çağdaş araçlarla karşılanmasını hedefliyor.

Proje sonucunda, polislerin gerçek vaka analizleri üzerinden eğitim alabilecekleri ve Türkiye genelinde tüm hizmet birimlerinin ulaşabileceği e-eğitim platformu oluşturuldu.

E-eğitim platformunda toplumun desteğini kazanarak suçun önlenmesi, toplum destekli polisler için temel iletişim becerileri, toplum destekli polisler için temel problem çözme teknikleri ve kültürlerarası bilgi başlıkları adı altında eğitim materyalleri hazırlandı.

Oluşturulan sanal öğrenme platformu aynı zamanda polislerin deneyimlerini ve karşı karşıya kaldıkları durumları paylaşabilecekleri bir destek birimini de içeriyor.

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV