banner87
21 Mayıs 2019 Salı

POLİSTEN OKUL ZİYARETİ

Broşür dağıtarak aileleri bilgilendirdiler

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:33
Bu haber 531 kez okundu
 POLİSTEN OKUL ZİYARETİ
Haberici -->

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri okulları ziyaret ederek, öğrencilere ve velilere broşür dağıttı.

Fatih Sultan Mehmet Han İlköğretimokulu ve diğer ilk ve ortaöğretim düzeyinde bulunan okulları ziyaret eden ekipler, öğrencilere, velilere ve araç şoförlerine broşür dağıttı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından dağıtılan broşürlerde öğrencilere; okul çevresinde dikkat edilecek hususlar, okul servislerinin kullanımı, emniyet kemerinin önemi ve acil durumlarda nasıl davranacakları hakkında bilgiler paylaşılırken, öğrenci velilerine ise çocukları ile karşılıklı iletişimin önemi, arkadaş ve aileleriyle tanışma, çocuklarının nerelere gittiğinin takip edilmesi, acil durumlarda kimlerle ve nasıl irtibata geçecekleri, çocuklarına izinsiz bir yere ve başka birinin yanına gitmemelerinin öğretilmesi konularında bilgiler verildi.

Okul idarecileri ve öğrenci velileri, mahalle polislerinin yaptığı okul ziyaretlerinden ve bilgilendirici faaliyetlerinden mutluluk duyduklarını ve çocuklarını huzurlu bir şekilde okula gönderdiklerini ifade etti. Ziyaretlerde, Asayiş Dairesi Başkanlığınca dijital ortamda gönderilen ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından bastırılan bilinçlendirici broşürlerden bin 925 adet dağıtıldı.

Ayrıca, çocukları güvenli ve huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri için Şube Müdürlüğü tarafından ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda yapılan faaliyet ve çalışmaların eğitim öğretim yılı boyunca devam edeceği bildirildi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV