banner87
16 Haziran 2019 Pazar

POLONYALI KADIN MÜSLÜMAN OLDU

İl Müftülüğüne geldi ve Müslüman oldu

22 Eylül 2017 Cuma 06:57
Bu haber 577 kez okundu
 POLONYALI KADIN MÜSLÜMAN OLDU
Haberici -->

Polonya vatandaşı Monika Patrycja Bialowas, düzenlenen ihtida töreni ile birlikte Müslüman olarak Meryem adını aldı.

İhtida töreni için Kayseri İl Müftülüğü’ne başvuran Polonya vatandaşı Monika Patrycja Bialowas için tören düzenlendi. Törende konuşan İl Müftüsü Şahin Güven tören hakkında bilgiler vererek, Müslümanlığı seçen Monika’ya, yeni dinini iyi bir şekilde yaşaması temennisinde bulundu.

Güven, “İhtida töreni için müracaat eden Polonya vatandaşı Monika kardeşimiz için İslam’a geçiş ihtida merasimi için birlikteyiz. Türkiye genelinde il müftülüklerimiz, yurt dışında da diyanet ve Diyanet Vakfı Teşkilatımızın bulunmuş olduğu camilerde sürekli olarak ihtida merasimleri düzenlemekteyiz. Bu merasimlerde Müslümanlığı kendi hür iradesiyle tercih eden kardeşlerimizin Müslüman olduklarına dair ikrarlarını yazılı belge ile onaylayıp veriyoruz. Daha sonraki hayatlarında bu belge, özellikle hac ve umreye gidecekleri zaman sadece Müslüman olanların hac ve umreye gidebileceğinden dolayı kolaylaştırmış oluyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kuranı Kerim okunarak dualar edildi. Müftü Güven, Monika’ya İslamiyet hakkında bilgiler verdi. Kelime-i Şahadet getiren Monika Patrycja Bialowas Müslüman oldu.

Müslüman olan Monika Patrycja Bialowas’a Müftü Güven, “Sen şuanda bizim Müslüman kardeşimizsin. Dünya üzerinde 1 milyar 800 milyon kardeşin daha var” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven daha sonra Müslümanlığın gerektirdikleri hakkında bilgiler verdi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV