banner87
22 Şubat 2019 Cuma

PROF. DR. ERKILIÇ’A BAKANLIKTAN TEŞEKKÜR

İlimizde en çok kornea nakli yapan Hekim olarak Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç belirlendi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 07:14
Bu haber 212 kez okundu
PROF. DR. ERKILIÇ’A BAKANLIKTAN TEŞEKKÜR
Haberici -->
Transplantasyon, Diyaliz ve İzlem Sistemleri kayıtları göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar sonucu ilimizde en çok kornea nakli yapan Hekim olarak Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç belirlendi. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından kendisin teşekkür belgesi verildi.

Ülkemizde kornea nakli hizmetleri kapsamında hasta kaydı, kadavra donörden organ ve doku alınması, alıcıya nakli ile ilgili işlemler “Transplantasyon, Diyaliz ve İzleme Sistemleri (TDİS)”dahilinde Sağlık Bakanlığı koordinatörlüğünde ve denetiminde yapılıyor.

Konu ile ilgili Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeler sonucu Transplantasyon, Diyaliz ve İzlem Sistemleri kayıtları göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar sonucu ilimizde en çok kornea nakli yapan Hekim olarak Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç belirlenmiştir.

Düzenlenen törenle Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç’a teşekkür belgesi İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Ramazan Benli tarafından takdim edildi. Törende Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Ahmet Ceylan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın ve Başkan Yardımcısı Reşat Kaya’da hazır bulundu.

İl Sağlık Müdürü Benli, düzenlenen törende ilimizde diğer organ nakillerinin yapılmasına yönelik planlama ve çalışma yapıldığı vurgu yaparak,  “Değerli Hocam Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ilimizde en çok kornea nakli yapması nedeni ile kornea nakli bekleyen hastalarımıza ümit ışığı oldunuz. Bundan dolayı da Bakanlığımız nezdinde Genel Müdürümüz Prof. Dr. Alper Cihan’ın imzası ile birlikte kendisine ilimizde en çok kornea nakli yapan hoca olarak teşekkür belgesini takdim etmekten şeref duyuyorum” dedi.

Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ise, “Öncelikle Bakanlığımızın bu hassas davranışının çok anlamlı bulduğumu belirtmek isterim. Kornea bekleyen hastalarımız eskiye göre oldukça şanslılar. Kurulan kornea bankaları sayesinde kornea bekleme sıraları uzun yıllardan aylara hatta haftalara düştüğünü söyleyebiliriz. Sayın Müdürüme de bu ince davranışa vesile olmasından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV