banner153
21 Ekim 2019 Pazartesi

PROJELERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Sergisi, Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) düzenlenen törenle açıldı.

26 Haziran 2019 Çarşamba 14:24
Bu haber 167 kez okundu
PROJELERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Haberici -->

TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Sergisi, Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) düzenlenen törenle açıldı.

Mühendislik Fakültesi'nde düzenlenen açılış töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan, yarışmada başvuru sayısının beklenilenin az olduğunu ifade ederek; "Yarışmamız TÜBİTAK tarafından ulusal seviyede düzenlenen bir yarışmadır. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tüm üniversitedeki öğrenciler, buraya başvuru yapabiliyorlar. Şuanda Türkiye genelinde 6 ilde bu yarışmanın sergi açılış töreni yapılmaktadır. Kayseri haricinde Erzurum, Konya, Ankara, İstanbul ve İzmir’de sergi açılış töreni yapılmaktadır. Yarışmamız, henüz emekleme aşamasında olan bir yarışma, çok tecrübe edinmiş durumda değiliz. Başvuru sayılarımız beklediğimizin çok altında. Türkiye genelinde almış olduğumuz başvuru sayısı 9 alanda toplam bin 650 proje başvurusu alındı. Bu bin 650 projenin iki aşama değerlendirmesi var usul açısından bir de jüri değerlendirmesi aşaması var. Bu aşamayı geçen yaklaşık 600 proje 6 ilimizde 100’er tane olmak üzere sergilenmektedir. Mülakat sınavı sonucunda en az bir projeyi bölgemizi temsilen finalist olarak Türkiye finallerine göndereceğiz. Burada sizleri misafir etmekten büyük onur duyuyoruz" dedi.

Sergi açılış törenine katılan ERÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ise bu tür faaliyetlerin önemli olduğunu ifade ederek; “Lisans öğrencileri olarak bu tarz faaliyetlerde bulunmak ülkemiz ArGe geleceği için hakikaten son derece önemli. Buradaki faaliyetleriniz; sizi ileride üniversitelerimize akademisyen olarak diğer kamu kuruluşlara, özel sektöre ve girişimcilik alanındaki sektörlere iyi bit ArGe personeli olarak yetiştirecektir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından yapılan kurdele kesimiyle sergi açıldı. 3 gün boyunca açık kalacak serginin ardından Perşembe günü ödül töreni düzenlenerek, yarışmayı kazanan proje sahiplerine ödülleri takdim edilecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV