banner87
16 Aralık 2018 Pazar

RADİKAL KARAR

İstanbul'da cami projesini inceleyen Başkan Mustafa Çelik, cenaze namazları Hunat ve Cabi Kebir yerine o camide kılınacağı sinyali verildi

01 Mart 2018 Perşembe 07:35
Bu haber 555 kez okundu
RADİKAL KARAR
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İstanbul Çamlıca tepesine inşa edilen camiyi gezdi. Bilgiler aldığı projenin benzerini kente kazandıracaklarını ifade etti. Çelik, Cami Kebir ve Hunat Camii’nde kılınan cenaze namazlarının da yeni camide kılınacağı sinyalini verdi. Bu durum radikal bir karar olarak değerlendirildi.

Kent merkezinde yer alan tarihi Hunat ve Cami Kebir Camileri, cenaze namazlarının kılındığı merkez konumunda. Nadiren kenar mahallelerde cenaze namazı kılınsa da genel olarak kent merkezinde bu iki camii cenazelerin kaldırıldığı nokta haline geldi. Bu iki caminin kent merkezindeki durumu ve yoğun trafik cenaze namazlarının kılınması ve mezarlığa götürülmesindeki insan yoğunluğu nedeniyle hem cenaze sahiplerine, hem cenazeye katılan insanlara hem de kentteki trafiğin ciddi anlamda sorun yaşamasına neden oluyordu.

Yaşanan bu durumla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten ilk açıklama geldi. Başkan Çelik, cenaze namazlarının yeni yapmayı planladıkları yine kent merkezinde inşa edilecek camide kılınacağı ve buradan cenazelerin mezarlığa gideceği yönünde bilgi paylaşımı yaptı. Daha öncede cenaze namazları sırasında kent merkezindeki trafik yoğunluğu gündeme gelmiş ama merkezi başka bir camiden cenazelerin kaldırılacağı yönünde bilgi paylaşımı olmamıştı. Çelik’in bu yöndeki paylaşımı ise, radikal bir karar olarak değerlendirildi.

İstanbul Çamlıca tepesine inşa edilen caminin şantiye alınana giderek burayı gezen ve proje hakkında bilgi alan Başkan Çelik, sosyal medyadaki hesabı üzerinden önemli paylaşım da bulundu.

Başkan, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Şehrimize yeni yapacağımız büyük cami için çalışmalarımıza hız verdik. Bu kapsamda Şehir Parkı karşısında bulunan alana yapacağımız cami için İstanbul Çamlıca tepesine yapılan camiyi teknik heyetiyle birlikte gezerek detaylı bilgi aldık.Cami Kebir ve Hunat Camisi'nden kaldırdığımız cenazelerde şehrimizin trafik yoğunluğu en üst seviyeye çıkmakta. Şehrimize kazandıracağımız yeni cami hem merkezde hem de daha geniş bir alanda hemşehrilerimize hizmet edecek.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV