banner203
25 Mart 2023 Cumartesi

RADYOCULARA DA DESTEK VERİLMELİ

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Şerbetçioğlu, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

14 Şubat 2021 Pazar 17:52
Bu haber 457 kez okundu
RADYOCULARA DA DESTEK VERİLMELİ
Haberici -->

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Şerbetçioğlu, 13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Pandemiden dolayı verilen desteklerin radyoculara da verilmesini istediklerini söyleyen Şerbetçioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“UNESCO tarafından ilan edilen 13 Şubat Dünya Radyo Günümüz kutlu olsun. Gelişen teknoloji ve dinleme alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte dinleyiciye anında ulaşabilme ve dünyanın her yerinden dinlenebilme özellikleri sayesinde radyonun gücü ve önemi giderek artmaktadır. Yapılan araştırmalar, hedef kitleye anlık ulaşabilme özelliği ile radyonun en güvenilir ve güçlü mecra olduğunu da ortaya koymuştur. Radyo aynı zamanda stratejik bir öneme de sahiptir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, tüm il ve ilçelerde yayın yapan radyolarımızın, halkı devletimizin yanında olarak hainlere karşı birlik olması için sokaklara, meydanlara çağırması radyonun stratejik önemini vurgulayan önemli bir örnektir. Yaklaşık bir senedir devam eden Pandemi sürecinde radyolarımız, Pandemi farkındalığını artırma ve halkımızı en doğru şekilde bilinçlendirme görevini de başarıyla yerine getirmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dalgalanmalar nedeniyle reklam gelirleri düşen radyolarımız, telif, elektrik ve genel gider ödemelerini yerine getiremezken, Pandemi süreci ile birlikte gelirlerini tamamen kaybetmişlerdir. Pandemi sürecinden etkilenen sektörlere verilen desteklerin radyo yayıncılarımıza da verilmesini, ayrıca yıllardır hiçbir bedel almadan yayınladığımız kamu spotlarının bedeli dahilinde yayınlanması için Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini bekliyoruz. Radyo dosttur, arkadaştır. Radyo hayata ses verir, radyonuz hep açık kalsın”

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV