banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

REKORLAR KIRAN ŞİRKET

Başkan Mustafa Çelik açıklama yaptı

21 Temmuz 2017 Cuma 07:57
Bu haber 671 kez okundu
 REKORLAR KIRAN ŞİRKET
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta bir biriminin faaliyetlerinin tanıtıldığı toplantıların ikincisi yapıldı. İkinci toplantıda Spor A.Ş.’nin faaliyetleri anlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Spor A.Ş.’nin yaptığı faaliyetlerle Türkiye’de kırılması güç rekorları kırdığını belirtti. 

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin basına ve kamuoyuna tanıtıldığı toplantı Sümer Spor Kompleksi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir taraftan Sahabiye Kentsel Dönüşüm gibi şehrimizi geleceğe taşıyacak projeleri bir taraftan Ulaşım Yılı ilan edilen 2017’de büyük ölçekli alt geçitleri, bir taraftan da ilçelerle merkez arasındaki gelişmişlik farkını kaldıracak yatırımları yaparken diğer taraftan insana yatırım konusuna ağırlık vermeye devam ettiklerini söyledi.

“İNSANA YATIRIM ÖNCELİĞİMİZ”

İnsana yatırım konusunda her projenin önünü açtıklarını, bütçe ve personel kısıtlaması yapmadıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “İnsana yatırımla ilgili çalışan KAYMEK şirketimizde personel sayısı 500’e, Spor A.Ş.’de 300’e ulaştı. İnsanımızın vaktini iyi değerlendirebilmesi için projeler geliştiriyoruz. Spor A.Ş.’de bizim gurur duyduğumuz, olağanüstü işler gerçekleştiren, enleri ve ilkleri yapan bir şirketimiz. Bunların sadece bir örneği bir süre önce hizmete giren Fizyospor Merkezimiz. Türkiye’de böyle bir tesis yok. Pek çok rahatsızlığın tedavi edildiği merkezimiz sayesinde hayır duaları alıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in açıklamalarının ardından Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş, tanıtım filmleri eşliğinde Spor A.Ş. tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. “Doğasında Hareket Var” sloganıyla ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan 15 ayrı tesisleri bulunduğunu ifade eden İşlertaş, 297 personelle 08.00-22.30 saatleri arasında hizmet verdiklerini söyledi.

Üç ana başlıkta verdikleri hizmetleri anlatan Hüseyin İşlertaş, Spor A.Ş. bünyesindeki fitness salonlarıyla bu alanda Kayseri’deki Pazar payının yüzde 80’ine sahip olduklarını belirtti. 2016’da üye sayılarının 6 bine ulaştığını dile getiren İşlertaş, yüzde 90 doluluk oranına sahip olduklarını söyledi. İşlertaş, yeni hizmete giren Fizyospor Merkezi’nde ise klinik pilates hizmeti sunulduğunu ve birçok rahatsızlığa çözüm getirildiğini belirtti.

YAZ SPOR OKULLARINDA ULAŞILMASI GÜÇ BİR REKOR

Konuşmasında Spor A.Ş.’nin spor okullarından da bahseden İşlertaş, kış sezonunda açtıkları kayak okuluyla ilk sezonunda 1000 öğrenciye kayak öğrettiklerini dile getirdi. Nüfusa oranla en büyük katılımlı spor okullarının Kayseri’de olduğunu ifade eden Hüseyin İşlertaş, “Bu yaz tüm çocuklar spor yapacak sloganıyla 50 bin öğrenciye ulaşma hedefi koyduk. 11 tesis ve 15 branşta başlattığımız yaz okullarında ilk iki dönem 35 bine ulaştık. İstanbul’da geçen yıl yaz spor okullarına 70 bin çocuğun katıldığı dikkate alınırsa Kayseri’deki rakamlar bir rekordur. Yaz okullarına öğrenci kayıtlarını online olarak yapıyor ve her öğrenciye seçtiği ana branşın yanında bir branşı promosyon olarak veriyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, toplantıda basın mensuplarının soruları üzerine Erciyes’te yapacakları Yüksek İrtifa Sporcu Kamp Merkezi, Harikalar Diyarı’nda yapılacak olan Türkiye’nin en büyük Okçuluk ve Atçılık Tesisleri, Keykubat Kent Ormanı ve Sarımsaklı’ya yapılacak olan Anadolu’nun Doğa Sporları Merkezi projeleri hakkında da bilgi verdi.   

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV