banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

REKTÖRLER GÖREVE BAŞLADI

Gece atama kararnamesi çıktı, sabah göreve başladılar

06 Eylül 2018 Perşembe 13:04
Bu haber 378 kez okundu
REKTÖRLER GÖREVE BAŞLADI
Haberici -->

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış ve Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, görevlerini teslim aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ERÜ Rektörlüğüne, ERÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne ise Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.

ERÜ Rektörlük Binası’nda düzenlenen tören ile Çalış ve Karamustafa, görevlerini teslim aldı. Ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ’yü Anadolu’nun incisi haline getirmek için çalışacaklarını söyledi.

Çalış, “Bugün itibariyle şahsıma Cumhurbaşkanımız tarafından Erciyes Üniversitesi rektörlüğü tevdi edilmiş durumdadır. Cumhurbaşkanımıza bize güvendikleri için ve bu görevi bize layık gördükleri için teşekkür ederim. Bu süreçte manevi desteği olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Üniversitemiz Ankara’dan sonra İç Anadolu’nun en büyük üniversitesidir. Amacımız üniversitemizi dinamik bir hale getirmektir. Sivil toplum kuruluşları ve şehrimizin sanayi ve ticaret odalarıyla birliktelik içerisinde, geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacağız. Araştırma üniversitesini lafta değil de gerçekten çalışır hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu bizim milli ve vatani görevimizdir. Kayseri içinde bu çok önemli. bu yüzden dinamik bir ekiple çalışmak istiyorum. Kendime çalışan bir ekip seçeceğim. Cumhurbaşkanımızın de dediği gibi, oturan değil çalışan ve herkesin önünü açacak bir ekip kurmaya çalışacağım. Kayseri’mizi ve üniversitemizi daha ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Akademik personelimizle birlikte çalışacağız ama akademik personelimizden yayınlarla, patent çalışmalarıyla buna layık hocalar olmalarını istiyoruz. Öğrencilerimize gerekli intizamı göstereceğiz. ERÜ’yü İç Anadolu’nun incisi haline getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da, “Cumhurbaşkanımızın Kayseri Üniversitesi rektörlüğünü bize tevdi etmesi, bu konuda bize güvenmesi bizi son derece onurlandırmıştır. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Erciyes Üniversitesi’nin bünyesinden çıkan Kayseri Üniversitesi Kayseri şehrinin ismine yakışır, şehirler bütünleşmiş, proje üreten, girişimci ruhu olan ve Kayseri’de yine girişimci bir ruhu olan üniversite olma yolunda ilerleyecektir. Şuandaki yapısına baktığımız zaman Erciyes Üniversitesi’nden ayrılan 11 meslek yüksekokulu, lisansüstü çalışmaların yapılabileceği bir enstitüsü, 4 fakültesi var. Her zaman güçlü ve büyük Türkiye’nin ortaya çıkması için Türkiye’nin bu coğrafyada ve dünyada daha da ileriye gitmesi için ciddi akademik çalışmaların yapıldığı, bu akademik çalışmaların sektörle ve iş dünyasıyla bütünleştiği bir üniversiteyi geliştireceğiz” dedi.

PROF. DR. MUSTAFA ÇALIŞ KİMDİR?

Prof. Dr. Mustafa Çalış, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlisi. 1994-98 arasında İstanbul üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Tıp Uzmanlığı tahsilini yapan Çalış’ın tez konusu sıkışma sendromunda klinik tanı testlerinin tanısal değeri idi.

Prof. Dr. Mustafa Çalış, İngilizce ve Arapça biliyor. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim dalı’na bağlı Dahili Tıp Bilimleri’nde görev yaparken 6 Eylül 2018’de Erciyes Üniversitesi rektörlüğüne getirildi. 2000 yılından beri Erciyes Üniversitesi’nde görevli ve son olarak ERÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı idi.

ARAŞTIRMA ALANLARI; El Cerrahisi, Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon, Romatoloji, Algoloji,

ÜNİVERSİTELER ARASI KURUL BİLİM ALANI BİLGİLERİ; Sağlık Bilimleri Temel Alanı, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon,

WEB OF SCIENCE ARAŞTIRMA ALANLARI; Rheumatology, Rehabilitation, Orthopedics

YAYINLAR VE ESERLERİ; SCI,SSCI,AHCI İNDEKSLERİNE GİREN DERGİLERDE YAYINLANAN MAKALELER

Duruöz M.T., Doward L., Turan Y., Cerrahoğlu L. , Yurtkuran M., Çaliş M., Taş N., Özgöçmen S., Yoleri O., Durmaz B., Öncel S., Tuncer T., Şendur Ö., Birtane M., Tüzün F., Bingöl Ü., Kirnap M., Çelik Ertürk G., Ardıçoğlu Ö., Memiş A., Atamaz F., Kızıl F., Kaçar C., Güler G., Uzunca K., Sarı H., "Translation And Validation Of The Turkish Version Of The Ankylosing Spondylitis Quality Of Life (Asqol) Questionnaire", RHEUMATOLOGY INTERNATIONAL, pp.2717-2722, 2013

Kirnap M., Çaliş M., Gökçe C., Kurtoğlu S., Öztürk M., Keleştemur H.F., "Acrodysostosis Associated With Hypercalcemia", hormones, pp.309-311, 2013

BİLİMSEL DERGİLERDEKİ GÖREVLER

Türkiye Fiziksel Tıp ve Reyhabilitasyon Dergisi, Yayin Kurul Uyesi, 05.12.2010 –

Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Lise öğrenimini Bolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde tamamlamış, Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Çukurova Üniversitesi İİBF Mersin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun olmuş, Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği A.B.D.’ndan yüksek lisans derecesini almış ve Birleşik Krallık Strathclyde Üniversitesi İskoçya Otelcilik Okulu’ndan turizm alanında doktor derecesini almıştır.

PROF. DR. KURTULUŞ KARAMUSTAFA KİMDİR?

Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi’nde sırasıyla araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak, pazarlama alanında doçentlik unvanını aldıktan sonra da doçent olarak atanmış ve çalışmıştır.  Halen Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde profesör ve fakülte dekanı olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Erciyes Üniversitesi Nevşehir MYO’nun Kurucu Müdürü olarak görev yapmıştır. I. Ulusal MYO Müdürler Toplantısı ve 14. Ulusal Turizm Kongresini düzenlemiştir. Bunlara ilaveten birçok ulusal ve uluslararası dergilerde hakemlik, bilimsel toplantılarda bilim kurulu, danışma ve yürütme kurulu üyelikleri de bulunmaktadır. Turizm Akademisyenleri Derneği’nin (TUADER) Kurucular Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, turizm ve otel işletmeciliği alanında pek çok ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV