banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

RENGARENK ÇİÇEKLERLE SÜSLENDİ

Rengârenk çiçeklerle süslü saksıların yer aldığı tarihi sokaklar görenleri adeta büyülüyor.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 15:42
Bu haber 347 kez okundu
RENGARENK ÇİÇEKLERLE SÜSLENDİ
Haberici -->

Tarihi dokusuyla dikkat çeken Talas’ta sokaklar, nostaljik saksılarla süslendi. Rengârenk çiçeklerle süslü saksıların yer aldığı tarihi sokaklar görenleri adeta büyülüyor. 

Bu yıl ağaçlandırma seferberliğinin yapıldığı Talas Belediyesinde tarihi sokaklar da unutulmadı. Tarihi dokunun restorasyonla yeniden canlandığı ilçede sokaklar, doğal çiçeklerle adeta gelinlik gibi süslendi. Belediye ekipleri bir yandan park ve bahçeleri ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışması yaparken, diğer yandan da tarihi yapıyı çiçeklerle donattı.

Tarihi yapıları doğal güzelliklerle süslediklerini belirten Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, baharın gelişiyle insan ruhunun yeniden canlandığı için, Talas’ı da buna uygun hale getirdiklerini söyledi.

Başkan Palancıoğlu, bir yandan yol, asfalt, kaldırım gibi modern hizmetleri yapmaya devam ettiklerini kaydederken, aynı zamanda insan ruhuna hitap eden çalışmalar da yapma arzusunda olduklarını ifade etti.

Başkan Palancıoğlu, “Bilindiği gibi günümüzde öz çekim modası var. Biz de tarihi yapılarımızı begonya, petunya, ateş, top kadife, sardunya, sulfinya ve mine çiçekleri gibi doğal güzelliklerle süsleyerek vatandaşlarımızın anılarının ölümsüzleşeceği bir çalışma yaptık. Talas’ta tarihi dokuyu saksı çiçeklerle ve kurumuş ağaçları yeniden değerlendirerek süsledik. Hakikaten görenlerin içinin açıldığı, ruh dünyalarının güzelleştiği bir Talas oldu. Kayserili hemşehrilerimizi gönüllerinin dinleneceği, içlerinin açılacağı Talas’a bekliyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV