banner153
09 Temmuz 2020 Perşembe

‘REZA’ DİYE BİR REZALET ÇIKARDILAR

Bakan Mehmet Özhaseki, yargılanan Reza Zarrab hakkında konuştu

04 Aralık 2017 Pazartesi 07:05
Bu haber 1052 kez okundu
‘REZA’ DİYE BİR REZALET ÇIKARDILAR
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Amerika’da yargılanan İran asıllı Türkiye vatandaşı RezaZarrab ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Bakan Özhaseki, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kumpas kurulduğunu ileri sürerek, “Birde Reza diye bir rezalet çıktı. Götürdüler, Türkiye aleyhine konuşturuyorlar. Sözcülük yine bizim ana muhalefette” şeklinde konuştu.

Tepkisi terör örgütü üyelerine kucak açan ülkelere karşı da gösteren Bakan, “Son yıllarda yapılan yurt dışında PKK’ya kucak açmayı, FETÖ’cü hainlere kucak açmayı en sonda da Reza mıdır ne lanettir o adamcağızı Türkiye’nin aleyhine kullanmayı çok iyi anlıyoruz. Çünkü ülkeler arasında çıkar çatışmaları vardır, herkes kendi ülkesinin menfaatini savunur ve kendine göre taktikler geliştirir. Dost dediğimiz ülkelerden bu kötülükleri görsek de anlayabiliyoruz” dedi.

Bir dizi programlara katılmak için Kayseri’de bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan Taha Carım Bulvarı’nın açılış törenine katıldı. Yine aynı gün Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ile Kayseri İŞ-KUR İl Müdürlüğünün yeni hizmet binalarının temel atma törenlerine katılarak burada konuşma yaptı.

Konuşmasında Türkiye’ye karşı bir kumpas kurulmak istediğini söyleyen, ana muhalefet partisi CHP’nin de FETÖ’nünsözcülüğünü yaptığını belirten Bakan Mehmet Özhaseki, şöyle devam etti:

“Şimdi burada hep beraberiz. Herkes masum. Bunlar 17-25 ve devamındaki süreçlere kadarda bunların terör örgütü olduğuna dair bir hukuki delil yoktu. Masumiyet esastır. Şehir protokollerinde varlardı. Vergi veren en önemli firmalardı. O günlerde ne yapacaktık. Suçluluğu ispatlı değil ki. Bir suç işlemediler ki. Herkes merhaba diyordu. Burada selam vermeyen bir tane Allah’ın kulu varsa elini kaldırsın. Öyle bir şey yok. Bunların terör örgütü olduğu belli oldu mu? Oldu. Yurtdışında şuanda Türkiye’nin aleyhine çalışan örgüt bunlar. Bunların katiller sürüsü olduğu belli oldu. Hangi ülkeye hizmet ettiklerini biliyoruz. Şimdi niye bu samimiyet. İspatlı ve tescillidir. Şimdi niye bunların sözcülüğünü yapıyorsunuz. Siz ne biçim insanlarsınız. Bunlarla nasıl kumpas kurarsınız. Birde Reza diye bir rezalet çıktı. Götürdüler, Türkiye aleyhine konuşturuyorlar. Sözcülük yine bizim ana muhalefette” şeklinde konuştu.

“MECLİSTE SUCUK DAĞITACAĞIM”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, CHP’ye karşı açtığı davalardan 98 bin 750 TL tazminat aldığını kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir davanın daha sürdüğünü, davayı kazanması durumunda bu kez de mecliste sucuk dağıtacağını kaydetti.

“BELGELER UYDURUK KÂĞITLAR, PAÇAVRALAR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve yakınlarının yurtdışına para gönderdiği iddialarını cevaplayan Bakan Özhaseki, “Belgeler uyduruk kâğıtlar, paçavralar. Arkadaşlar ben alışkınım tabi bu adamın yaptıklarına. Kayseri bu konuda çok tecrübeli. Genel Başkanlığının ilk gününden itibaren mecliste salladığı bir dosyadan sonra Kayseri’ye de hatırlarsanız Grup Başkanvekilleri Genel Başkan yardımcıları gibi sıfatı taşıyan milletvekilleriyle birlikte 25 kişilik milletvekili ordusuyla çıkartma yapmışlardı” dedi.

KUMPASLARIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR

CHP’nin diğer yurt dışındaki kumpasların sözcülüğünü yaptığının altını çizen Bakan Özhaseki, "Son yıllarda yapılan yurt dışında PKK’ya kucak açmayı, FETÖ’cü hainlere kucak açmayı en sonda da Reza mıdır ne lanettir o adamcağızı Türkiye’nin aleyhine kullanmayı çok iyi anlıyoruz. Çünkü ülkeler arasında çıkar çatışmaları vardır, herkes kendi ülkesinin menfaatini savunur ve kendine göre taktikler geliştirir. Dost dediğimiz ülkelerden bu kötülükleri görsek de anlayabiliyoruz. Ama anlayamadığımız bir tek şey var. Türkiye’de yaşayıp, ‘milli’ olduğunu söyleyip ‘Atatürk’ün partisinin mirasçısıyız’ deyip sonra da yurt dışından ne kadar kumpas varsa hepsinin sözcülüğünü yapmayı anlayamayız. Ama kumpas kurmaya hakkınız yok, iftira etmeye hakkınız yok, yalan söylemeye hakkınız yok. Bizimkiler ne yazık ki bunu yapıyor" şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV