banner87
22 Mayıs 2019 Çarşamba

RİSK ALARAK YATIRIMLAR YAPMALIYIZ

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi yatırım çağrısı yaptı

25 Eylül 2017 Pazartesi 06:24
Bu haber 531 kez okundu
RİSK ALARAK YATIRIMLAR YAPMALIYIZ
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyükkılıç, sanayicilere önemli uyarılarda bulunarak, “Teknolojimizi yenileyerek, inovasyona önem vermeliyiz. Katma değeri daha yüksek ürünler ürütmeliyiz. Risk alarak yeni yatırımlara yönelmeliyiz” dedi.

KAYSO meslek komitelerinden 12., 13., 14., 16. ve 26. gruplara yönelik genişletilmiş meslek komitesi toplantısı yapıldı. Oda hizmet binasında kahvaltılı olarak yapılan toplantıya, KAYSO Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslek komitesi üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Oda olarak meslek komitesi toplantılara önem verdiklerini ve son zamanlarda bu toplantıları daha geniş kalımlı yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

Bu toplantılarından çıkan sonuçları bir üst makamlara ilettiklerini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Özellikle son dönemde hükümet tarafından bizden hep öneri ve şikayetlerimiz soruluyor. Çıkarılacak yeni düzenlemeler ve kanunlar hakkında görüşlerimiz isteniyor. Asıl işin kaynağından, üretim yapan, istihdam oluşturan siz sanayicilerden bizim vasıtamızla görüşleriniz alınıyor. Sizden gelen her türlü eleştiri, şikayet ve önerileri ilgili makamlara mutlaka iletiyoruz. Hükümetimiz bizi dinliyor ve önerilerimizi her zaman dikkate alıyor. Geçtiğimiz günlerde serbest bölgemizde TL ve döviz kullanımı ile ilgili eski karar talebimiz üzerine yürürlükten kaldırıldı. Yeter ki doğru öneri ve tekliflerle gidelim. Rahatlıkla kabul edildiğine defalarca şahit oldum” dedi.

Kayseri olarak öne çıkmak için mutlak surette dönüşmek ve bir sıçrama yapmak gerektiğini ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Teknolojimizi yenileyerek, inovasyona önem vermeliyiz. Katma değeri daha yüksek ürünler ürütmeliyiz. Risk alarak yeni yatırımlara yönelmeliyiz. Gençlerimizin önünü açmalıyız. Onlara imkan tanımalıyız. Onların bakış açıları, vizyonları bizden daha farklı. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için bu dönem bizim için bir fırsattır. Bu konuda her türlü yeni görüş ve önerilere açığız” diye konuştu.

Başkan Büyüksimitci, KAYSO Yönetimi olarak Kayseri ile ilgili birçok proje üzerinde çalıştıklarını ve yerli otomobil konusunun Kayseri için çok önemli olduğunu belirterek, birlik beraberlik anlamında tüm sanayicilerden destek istedi.

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise, katılımlarından dolayı meslek komitesi üyelerine teşekkür ederek,  sanayicilerin sorunlarını çözmek adına ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini söyledi.

Daha sonra toplantıya katılan sanayiciler sırayla söz alarak yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV