banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RUHLUKÜRKÇÜ İSMİ DE KONUŞULUYOR

AK Parti’de henüz müracaatlar başlamamasına rağmen belediyeler için aday adayları isimleri konuşulmaya başlandı.

26 Ekim 2018 Cuma 07:36
Bu haber 709 kez okundu
RUHLUKÜRKÇÜ İSMİ DE KONUŞULUYOR
Haberici -->
AK Parti’de henüz müracaatlar başlamamasına rağmen belediyeler için aday adayları isimleri konuşulmaya başlandı. Mimarlar Odası ve MÜSİAD’ın eski başkanlarından olan İsmail Ruhlukürkçü’nün ismi de Kocasinan Belediye Başkanlığı için konuşuluyor. Geçen dönem seçim de aday adayı olan Ruhlukürkçü, mimar kimliği de biliniyor.

AK Parti’de resmi müracaatlar 5 Kasım’da başlıyor. İl Başkanlığa giderek, sözlü müracaatlar yaşanıyor. Birçok isim ilçe belediyelerden başkan adayı olabilmek için görüşmeler yapıyor. Metropol ilçe belediyelerde kimlerin belediye başkan adayı olacağı merakla beklenirken, farklı isimlerde de konuşulmaya başlandı. Kocasinan Belediyesi için birkaç isim aday adayı olarak konuşulurken,  MÜSİAD ve Mimarlar Odası eski başkanlarından İsmail Ruhlukürkçü’nün ismi de ön plana çıkıyor. Mimar kimliği ile bilinen ve birçok tasarımının büyük ödüllere layık görülen Ruhlukürkçü, geçen dönem yine AK Parti’den Kocasinan Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştu.

KAYSERİ’YE BİR İLKİ YAŞATMIŞTI

28 yıldır yapılan yarışmada ilk kez Kayseri ve Kayseri’deki bir yapı ödüle layık görülmüştü. Bu gururu ise Mimarlar Odası eski başkanlığını yapan Mimar İsmail Ruhlukürkçü yaşatmıştı. 15.kez düzenlenen ve mimarlık alalında Türkiye’nin en prestijli ödülü olarak bilinen 15.Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde İsmail Ruhlukürkçü Eğitim Binası ile  “Yapı ödülü” ödül almıştı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV