banner153
banner156
30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAÇMA İSABET EDEN KÖPEK KURTARILAMADI

Hacılar ilçesinde bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından ateş edilmesi sonucunda vücuduna saçma isabet eden sahipsiz köpek kurtarılamadı.

19 Şubat 2020 Çarşamba 09:24
Bu haber 180 kez okundu
SAÇMA İSABET EDEN KÖPEK KURTARILAMADI
Haberici -->

Hacılar ilçesinde bilinmeyen kişi veya kişiler tarafından ateş edilmesi sonucunda vücuduna saçma isabet eden sahipsiz köpek kurtarılamadı.

Geçtiğimiz hafta sonunda Hacılar ilçesinde belediye ekiplerinin yaralı olarak Erciyes Üniversitesi(ERÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirilen sahipsiz köpek, yapılan ilk müdahalenin ardından, gözetim altına alındı. Yapılan incelemelerin sonucunda, hayvanın silahla vurulduğu ve vücudunda çok sayıda saçma olduğu belirlendi. Yaralı hayvan, aldığı kurşun yaralarından dolayı öldü. Getirilen köpeğin genel durum bozukluğu da olduğunu gözlemlediklerini söyleyen ERÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Gültekin Atalan yılda çok sayıda ateşli silahla yaralama vakası geldiğini belirterek, bu vakalarında çoğunun şehir merkezlerinde gerçekleştiğini söyledi.

Nedenini bilmedikleri şekilde vatandaşların hayvanları vurduğunu ve ölümüne sebep olduklarını söyleyen Gültekin Atalan, “Kayseri’nin Hacılar ilçesinden geçen hafta sonunda bize ateşli silahla yaralama sonucunda getirilen sahipsiz bir köpeğin, yaptığımız tetkikler sonucunda vücudunun arka kısmına çok sayıda saçma isabet ettiğini belirledik. Hayvan geldiğinde genel durum bozukluğu mevcuttu ve hemen müdahaleyi yaparak gözetim altına aldık fakat maalesef vücuduna çok fazla saçma isabet ettiği için kurtaramadık. Yılda bize intikal eden hatırı sayılır ölçüde, ateşli silahla yaralamaya bağlı vakamız oluyor. Bunların neden gerçekleştiği konusunda tam bir bilgi sahibi olmamakla beraber, bu vakaların çoğunun şehir içinde olduğunu biliyoruz. Nedenini bilmediğimiz bu hareketler ile insanlar daha çok köpekleri yaralamaktadırlar ve ölümüne neden olmaktadırlar. Bu konunun da ayrıca ele alınarak, önlemlerinin alınması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV