banner87
22 Şubat 2019 Cuma

SAÇMACI: ADALET YERİNİ BULDU

Nuh Mehmet Saçmacı, KTO seçimlerinde Kayseri tüccarının gereğini yapacağını söyledi.

05 Nisan 2018 Perşembe 07:11
Bu haber 354 kez okundu
SAÇMACI: ADALET YERİNİ BULDU
Haberici -->

Nuh Mehmet Saçmacı, KTO seçimlerinde Kayseri tüccarının gereğini yapacağını söyledi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Üyesi Nuh Mehmet Saçmacı, Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamasının son duruşmasında; mahkeme heyetinin oy birliği ile verdiği kararıyla beraat etti.

Saçmacı, “Adalet yerini buldu, bize iftira atarak Ticaret Odası’nı ele geçirmeye çalışanlara karşı haklı mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.  KTO seçimlerinde Kayseri tüccarı gereğini yapacaktır” dedi.

3 Nisan 2018 tarihinde görülen duruşmada Mehmet Saçmacı’nın avukatı Ercan Avcı müvekkilin bu hain örgüt ile hiçbir ilişkisi olmamasına karşın yargılanıyor olması müvekkili derinden üzdüğünü belirterek ayrıntılı savunma yaptı ve müvekkilin beratini istedi.

Cumhuriyet Savcısının beraat mütalaasını vermesinin ardından, yargılamayı sonlandıran Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti oy birliği ile Mehmet Saçmacı’ın beraatine kararı verdi.

Mahkeme’nin verdiği beraat kararına ilişkin açıklama yapan Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Saçmacı, dava konusu olan suçları asla kabul etmediğini ve bu kararı en başından beri beklediğini belirtti.

Davanın sonuçlanmasına ilişkin konuşan Saçmacı, “Bu dava bizim için FETÖ davası değil, Ticaret Odası’nın ele geçirilmek istenmesi davasıydı. Başkanımız Sayın Mahmut Hiçyılmaz ile birlikte atılan iftiralardan dolayı 1 yıl aşkındır böyle bir yargılamaya maruz kaldık. Başkanımız Sayın Mahmut Hiçyılmaz benden daha fazla mağdur oldu. Yine de Kayseri için mücadelemize devam ettik ve Kayseri ticaretine müfterilere terk etmedik” diye konuştu.

Verilen beraat kararının, doğruları yaptıklarını ve doğrudan yana oldukları gerçeğini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Mehmet Saçmacı, bugünlerde büyük bir azimle çalıştıkları Kayseri Ticaret Odası seçiminin şimdi daha büyük bir önem kazandığını söyledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV