banner87
21 Mart 2019 Perşembe

SAĞLIĞI KİM YÖNETİYOR

Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, atamalarla ilgili dikkat çeken açıklama yaptı

08 Ağustos 2018 Çarşamba 07:33
Bu haber 366 kez okundu
SAĞLIĞI KİM YÖNETİYOR
Haberici -->
Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Kayseri’de yapılan 120 kişilik sözleşmeli yönetici atamasında 87 kişinin Sağlık Sen üyesi olmasının tesadüf mü yoksa sağlıkta paralel bir el mi var şeklinde açıklamada bulundu.

Sağlık Sen Kayseri Şubesi’nde basına açıklama yapan Kamil Ünal, “Kayseri merkez ve yönetici atamaları sözleşmeli olarak yapılmaktadır. Bu durumda ilimizde yaklaşık merkez ve ilçeler olmak üzere 120 tane sözleşmeli yönetici ataması yapılmıştır. Bu yönetici atamalarından 17 kişinin herhangi bir sendikalığa üyeliği yoktur. Bu yüzde 16’lık bir orana tekâmül etmektedir. 107 kişinin içerisinde 3 kişi Türk Sağlık Sen üyesi olup oran olarak ise yüzde 2’dir. Burada can alıcı nokta; 107 tane idarecimizden 87 tanesi Sağlık Sen üyesidir.  Oran olarak ise yüzde 82’dir. Bunu tesadüf mü liyakat esasına dayalı olarak mı yapıldığı yoksa yaklaşık 2 yıldan beri Kayseri’de sağlığı yöneten idarecilerimize devamlı uyardığımız gibi sağlıkta paralel bir el, paralel bir yapılanma ve adı Sağlık Sen olan bir oluşum mu var? Bunu Sayın sağlık müdürümüze soruyorum” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarının hizmet puanına göre atama yapılacağını söyleyen Kamil Ünal, düşük hizmet puanı olan personellerin atandığını söyledi. Ünal, “Bu atamalarda kesinlikle hizmet puanı esasına göre yapılmadı.  Devlet hastanesine idari mali işler müdürü olarak atanan Sağlık Sen Şube Başkan Yardımcısı Nazım Akarsu görevlendirildi. İkinci olarak Sağlık Sen’in yönetim kurulunda yer alan şube başkan yardımcıları Erdoğan Yıldız ve Abdullah dursun acilin travma bölümünde çalışan arkadaşlar hizmet puanları yetmediği halde birim birim sorumlusu süpervizör olarak listeye yazıldı. çünkü hizmet puanı uygulamasını ekarte etmek için böyle bir yola başvurdu. Ama şuanda her iki arkadaşta acilde travma bölümünde çalışmaktadır. Dolayısı ile hizmet puanı yüksek olup da şehir hastanesinden ya da bir başka yerden devlet hastanesine gelmek isteyen arkadaşlar bize soruyorlar. ‘Bu arkadaşların puanları düşük olduğu halde nasıl oldu da devlet hastanesine geçici görev ile görevlendirildiler?’ sağlık müdürümüzden bu konu hakkında açıklama bekliyorum. Nazım Akarsu hem Sağlık Sen şube başkanlığı yapıyor hem de idari işler müdürlüğü yapıyor. Ben bunu tezatlık olarak görüyorum. Ya sendikacılık yapacak ya da hastane idari mali işler müdürü olarak devam edecek. Böyle bir tasavvurunuz varsa bu atamasını yaptığınız arkadaşlara önce sendikadan ayrılın sonra görevinizi yapın denilebilirdi. Ama bu yolu seçmemişler.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV