banner87
22 Temmuz 2018 Pazar

“SAĞLIKÇILARIN ÇİLESİNİ BİTİRİN”

CHP'li Çetin Arık atanan ama göreve başlatılmayan sağlıkçıları gündeme getirdi

15 Eylül 2017 Cuma 07:14
Bu haber 377 kez okundu
 “SAĞLIKÇILARIN ÇİLESİNİ BİTİRİN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, ataması yapılan ama görevlerine başlatılmayan 12 bin 500 sağlık çalışanının çilesinin bitirilmesini istedi.

Ataması yapılan ama göreve başlatılmayan sağlıkçılarla ilgili çok sayıda şikayet aldığını belirten CHP’li Çetin Arık, “Evine bir ekmek götüreceği için umutlanan 12 bin 500 kişi aylardır mağdur ediliyor. Yeni ataması yapılan bu insanları içinde FETÖ’cü arama bahanesiyle mağduriyet yaratanlar, önce FETÖ’yü kat be kat büyüttüklerini itiraf eden siyaset mekanizmasına baksınlar. Bu insanları daha fazla mağdur etmesinler” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 23 Haziran 2017 tarihinde ataması yapılan ama göreve başlatılmayan 12 bin 500 sağlık çalışanının büyük bir mağduriyet yaşadığını belirterek, yazılı bir açıklama yaptı. Dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın “Güvenlik soruşturması yapılıp göreve başlayacaklar” açıklamasının üzerinden yaklaşık 3 ay geçtiğini ifade eden Arık, yazılı açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Türkiye’nin önemli sorunlarından biri işsizlik. Yüzbinlerce genç işsizimiz bir iş bulma umuduyla çalmadık kapı bırakmıyor. İş bulma umudunu kaybeden gençlerimizin hayatlarına son verdiği haberini üzüntü içinde takip ediyoruz. Bu ortamda Sağlık Bakanlığı 23 Haziran 2017 tarihinde 12 bin 500 sağlık çalışanının atamasının yapıldığını duyurdu. 12 bin 500 aile bu haberle umutlandı, hayata tutundu. Ancak ataması yapılan bu insanlarımızın yaklaşık üç ay geçmesine rağmen henüz görevlerine başlatılmaması, yeni hayal kırıklıkları yeni sorunları beraberinde getirdi. Ataması yapıldığı için işinden çıkan ve aylardır işsiz gezen onlarca arkadaşım beni arayarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Ben de buradan hükümet yetkililerine sesleniyorum: Dönemin Sağlık Bakanı Recep Aktağ, kısa süre içinde güvenlik soruşturmalarının tamamlanarak, ataması yapılan sağlık çalışanlarının göreve başlayacağını ifade etmişti. Ancak bakanın açıklamasının üzerinden aylar geçti. Evet, bir kabine değişikliği oldu. Ancak devlette devamlılık esastır. Kabine değişikliği oldu diye evine 12 bin 500 kişinin mağdur edilmesini anlamak mümkün değildir. Evine bir ekmek götüreceği için umutlanan 12 bin 500 kişi aylardır mağdur ediliyor. Yeni ataması yapılan bu insanları içinde FETÖ’cü arama bahanesiyle mağduriyet yaratanlar, önce FETÖ’yü kat be kat büyüttüklerini itiraf eden siyaset mekanizmasına baksınlar. Bu insanları daha fazla mağdur etmesinler. Bu insanlar devletin kozmik odasında ya da en mahrem sırlarının bulunduğu noktalarda görev yapmayacak. Bu insanlar göreve başladıktan sonrada güvenlik soruşturması devam edebilir. Eğer sakıncalı bir durum ortaya çıkarsa kişi görevden el çektirilir. Yoksa da görevine devam eder. Böylece binlerce insanının mağduriyet yaşamasının önü kesilmiş olur.”

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV