banner87
22 Şubat 2019 Cuma

SAĞLIKTA İNOVASYON SEMPOZYUMU

Kayseri Şehir Hastanesi Konferans salonunda “Kayseri Sağlıkta İnovasyon Girişimcilik ve Proje Sempozyumu” gerçekleştirildi.

27 Haziran 2018 Çarşamba 04:52
Bu haber 359 kez okundu
SAĞLIKTA İNOVASYON SEMPOZYUMU
Haberici -->
İl Sağlık Müdürlüğü AR-Ge Birimi tarafından Kayseri Şehir Hastanesi Konferans salonunda “Kayseri Sağlıkta İnovasyon Girişimcilik ve Proje Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Ramazan Benli’nin yaptığı ve bir gün süren sempozyumda konuşmacı olarak Aselsan Trafik Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Grup Başkanı Erkan Dorken, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve Dr. Öğretim Üyesi Seçil Yılmaz katılmıştır.

Açılış konuşmasında İl Sağlık Müdürü Benli, “Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı ile gerçekleştirilen sağlık reformları kapsamında sağlık sisteminde köklü bir değişim yaşanmaya başlanmıştır. 2005 yılında Türkiye’nin Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerine başlamasıyla sağlık alanında meydana gelen bu hızlı değişimin AB sağlık politikalarına entegrasyonu önem kazanmıştır. Reform kapsamına alınan sağlık sektörü her ne kadar “emek yoğun bir sektör” olsa da sağlıkta dönüşüm programının amaçladığı gibi sağlık hizmetlerinin hakkaniyete uygun, kaliteli, ulaşılabilir ve sürdürülebilir bir biçimde sunulmasında, sektördeki teknolojik gelişmeler göz ardı edilemez bir öneme sahiptir. Bu sempozyumun amacı sağlık alanında proje, patent, araştırma ve geliştirme çabası olan herkesin bilgiye erişimini sağlamak ve desteklemektir. Burada daha önce biyomedikal alanda uğraşan hocalarımız ile toplandığımızda çok değerli fikirlerin ürüne çevriminde sıkıntılarla karşılaşıldığını öğrendim. Bu sempozyum bu sıkıntıların aşımındaki yöntemleri bahsetmenin yanında şehrimizde kurmayı düşündüğümüz kuluçka merkezine de öncülük edecektir” dedi.

Daha sonra dereceye giren girişimcilere hediyelerin verildiği sempozyumda; Nuh Naci Yazgan ve Abdullah Gül Üniversitesi Ar-Ge çalışmaları, Tıpta Girişimcilik ve İnovasyon Sertifikası, Sağlık girişimcileri İçin Yalın Girişim ve İş Modeli Kanvasına Giriş Sertifikası, Sağlık Girişimleri İçin Örneklerle Patent Farkındalık Eğitimine Giriş Sertifikası, Sağlık Girişimcilerinin Dünyaya Açılmasının Yolu, Etkili İngilizce Sunum Tekniklerine Giriş Sertifikası, Sağlıkta Markalaşma ve Dijital İtibar; Kişisel Web Sitesi Kurma, Devam Ettirme ve Etkin Kullanmaya Giriş Sertifikası eğitimleri verilmiştir.

Program katılımcılara eğitim sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV