banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

SAĞLIKTA SENDİKA MOBBİNGİ

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına sendikaya üye ol baskısıyla birlikte mobbing iddialarını yetkililerinin cevaplamasını istedi.

04 Şubat 2021 Perşembe 15:15
Bu haber 360 kez okundu
SAĞLIKTA SENDİKA MOBBİNGİ
Haberici -->

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına sendikaya üye ol baskısıyla birlikte mobbing iddialarını yetkililerinin cevaplamasını istedi.

Başkan Kamil Ünal, düzenlediği basın toplantısında, “Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde yapılan haksızlıklar, mobbingler, baskılar, sendikal ayrımcılıklar, tehditler ve yer değişikliği ile ilgili hastane çalışanları tarafından sendikamızı iletilen çok sayıdaki şikayetler için sizlerin huzurunda aşağıdaki sorulara yetkililer tarafından cevap verilmesini talep ediyoruz. Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü makam odasını ve ünvanını kullanarak, birimine bağlı olarak görev yapan Türk Sağlık-Sen üyesi veya sendika üyesi olmayan personellere; üyesi olduğu Sağlık-Sen sendikasına üye olmaları yönünde teklifte ve telkinde bulunup, baskı yaptığı doğru mudur?” dedi.
Başkan, şu iddiaları gündeme getirdi; 
"Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın hastane içinde liyakata ve hizmet yılına uymadan yaptığı haksız görevledirmelere veya uygulamalara karşı çıkan personelleri, gerek hastane içinde birim değişikliği ile, gerekse ilçe dışına geçici görevlendirme ile tehdit ettiği doğru mudur ?

Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın makam odasında bir personelin hastanede çalışan başka bir personel için ağıza alınmayacak şekilde yaptığı küfüre göz yumduğu ve ses çıkarmadığı doğru mudur ?

Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın “Benim arkam güçlü, kimse bana bir şey yapamaz, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz, ama yaptığınız şikayetler de size geri döner ve başınızı ağrıtır.” Şeklinde çalışanlara hakaretler ettiği ve tehditler savurduğu doğru mudur ?

Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın  yaptığı haksız uygulamalar, mobbingler ve baskılar sonucunda, zaten Covid-19 ile savaşan personellerde tükenmişliğin ve bitkinliğin had safhaya ulaştığı doğru mudur ?

Ülkemiz Covid-19 ile mücadelede ederken, sağlık çalışanları canları pahasına bu savaşı sürdürürken, Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ hakkındaki şikayetler doğru ise, bu kişinin hala görevde kalmasının  uygun olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

      

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV