banner153
28 Şubat 2020 Cuma

ŞAŞIRIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, ülkede iktidarı ellerinde bulunduran Cumhur İttifakı ortaklarının, iktidarda değillermiş gibi Kayseri’ye yapılan haksızlıklardan şikayetlenmelerini şaşkınlıkla izlediklerini söyledi.

07 Ağustos 2019 Çarşamba 09:49
Bu haber 216 kez okundu
ŞAŞIRIYORUZ
Haberici -->
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ümit Özer, ülkede iktidarı ellerinde bulunduran Cumhur İttifakı ortaklarının, iktidarda değillermiş gibi Kayseri’ye yapılan haksızlıklardan şikayetlenmelerini şaşkınlıkla izlediklerini söyledi.

CHP’li İl Başkanı Ümit Özer, yaptığı açıklamada, Kayserili sanayicinin elektrik fiyatları ile ilgili mağdur edildiği yönündeki ifadeleri değerlendirerek, şunları söyledi;
“CHP olarak biz yıllardır AKP iktidarlarının Kayseri’ye kör baktığını dile getirdik. Bugün AKP’liler de MHP’liler de yaptıkları açıklamalarla Kayseri’nin uğradığı haksızlığı dile getirerek, bizim haklılığımızı tescil ediyor. Ama yapıkları açıklamalara şaşırıyoruz. Ülkede iktidar değişti de bizim mi haberimiz yok diye şaşırıyoruz. Ülkede iktidarı elinde bulunduran Cumhur İttifakının ortaklarının, sanki iktidar kendileri değilmiş gibi, Kayseri’ye yapılan haksızlıklar karşısında şikayetlenmelerine şaşırıyoruz. Kendisi de sanayici olan, eski Ekonomi Bakanı Sayın Elitaş, büyük hissedarı Kayseri Büyükşehir Belediyesi olan KEPSAŞ’ın Kayserili sanayicilere Adanalı Sanayicilerden 10 kuruş daha yüksek fiyattan elektrik sattığını söylüyor. Doğru mu? Doğru… Acı mı? Acı… Ama daha da acısı AKP’nin önde gelen isimlerinden Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Elitaş’ın bulunduğu makamın farkında olamamasıdır. Elitaş’ın, OSB seçimlerinin intikamı düşüncesiyle OSB yönetimini hedef almak yerine, bu sorunun çözümünü için çaba sarf etmesi gerekiyor. Kendisi şikayet makamında değil, çözüm makamındadır. Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP’nin milletvekili Sayın Baki Ersoy da ,“Ticaretin göz bebeği Sevdamız Kayseri'nin Vergi Müfettişliği Başkanlığının kaldırılarak Konya'ya bağlanmasını doğru bulmuyorum. Bu karar Kayseri'mize yapılan büyük bir haksızlıktır” diyerek haklı bir tepki ortaya koyuyor. Sadece bu mu? AKP iktidarları döneminde Kayseri’den birçok şey alınarak başka kentlere verildi.”

“Kayseri’nin bu haksızlığa tepki göstermesi gerekiyor mu?” diyen Özer, “Evet…  Tepki haklı ama uygulama yanlış… Bu iktidarın ortağının, bu iktidarın uygulamalarını halka şikayet etme hakkı olamaz. Siz şikayet makamında değilsiniz, siz çözüm makamındasınız. AKP milletvekilleri de MHP milletvekilleri de iktidar ortağı olduklarını unutmuşlar, kendi uygulamalarını halka şikayet ediyorlar. Halk sizi sorunlara çözüm bulun diye iktidara getirdi, sorunları halka şikayet edin diye değil. İktidar ortaklarının, iktidar eli ile Kayseri’ye yapılan haksızlığı halka şikayet etmesi ucuz popülizminden başka bir şey değildir” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV