banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

SAVAŞIN AHLAKI VE HUKUKUNA UYAN BİR MİLLETİZ

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Türk Savaş Sanatları ve Stratejileri” konulu panel düzenlendi.

03 Mayıs 2018 Perşembe 07:09
Bu haber 276 kez okundu
SAVAŞIN AHLAKI VE HUKUKUNA UYAN BİR MİLLETİZ
Haberici -->

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Türklerin savaşçı özelliğinden bahsederek, “Savaşın ahlakı ve hukukuna uyan bir milletiz. Biz hiçbir zaman savaşlarda kadınlara, çocuklara, yaşlı ve zayıflara dokunmamışızdır” dedi.

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından “Türk Savaş Sanatları ve Stratejileri” konulu panel düzenlendi. Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleşen panele; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Hüseyin Bekmez, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Doç. Dr. Yahya Polat’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Türklerin savaşçı özelliğinden bahsetti.

Prof. Dr. Doğan, “Savaşın ahlakı ve hukukuna uyan bir milletiz. Biz hiçbir zaman savaşlarda kadınlara, çocuklara, yaşlı ve zayıflara dokunmamışızdır. Hiçbir zaman yağma kültürü bizde yer almamıştır. Bunu en son yapılan Afrin operasyonunda da gördünüz. Bizim ordumuz, askerimiz, orada bir tane bile sivil bundan zarar görmesin diye, daha dikkatli olmuş ve büyük başarı ile bu operasyonu tamamlamıştır. Tabi ki savaş arzu edilmez ama ülkenizi korumak gerektiğinde savaşmak zorundasınız. Bizde bu konuda tarihimizden ders çıkararak, ileriye bakmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Rektör yardımcısının ardından Dr. Öğretim Üyesi Çağrı Çağlar Sinmez’in moderatörlüğünde düzenlenen panelde konuşmacılar, Türk Savaş Aletleri, Milletlerin Kültürü, Karakteri ve Bilinci, Türk Savaş Stratejileri ve Hareket Taktikleri, Eski Türklerde Ateşsiz Silahların Süslemesi Sanatları, İmge Simgelerinin Anlamı ve Günümüzde Atlı Okçuluk konularında sunum yaptı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV