banner87
21 Temmuz 2019 Pazar

SAVUNANLARA BAK HELE…

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in sağlıkta yaşanan ambulans skandalı ile ilgili paylaşımı sosyal medyada büyük bir kesimden destek buldu. Bir grup ise adeta vekile tepki gösterdi. Tepki gösterenlerin çoğunluğunun Yahyalılı ve sağlık çalışanı olması dikkat çekti.

16 Nisan 2019 Salı 10:06
Bu haber 268 kez okundu
SAVUNANLARA BAK HELE…
Haberici -->

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in sağlıkta yaşanan ambulans skandalı ile ilgili paylaşımı sosyal medyada büyük bir kesimden destek buldu. Bir grup ise adeta vekile tepki gösterdi.  Tepki gösterenlerin çoğunluğunun Yahyalılı ve sağlık çalışanı olması dikkat çekti.

Milletvekili İsmail Özdemir, sağlık konusunda yaşanan hadise nedeniyle adeta isyan etmiş ve İl Sağlık Müdürüne görevini yapamadığı için tepki göstermişti. Özdemir, Sarız ilçesinde kalp krizi geçiren bir vatandaş için Kahramanmaraş’tan ambulans istenmesi, bu süre zarfında vatandaşın ambulansın geldiği dakikalarda hayatını kaybettiğini anlatarak, aksayan sağlık hizmeti ile ilgili tepkisini dile getirmişti.

Milletvekili Özdemir, yaşanan bu olayı, “Kayseri’deki sağlık hizmetlerinde hükümetimizin yaptığı yatırımlarda değil onların emanet edildiği şahısta problem var! Misal, Sarız’da bir vatandaşımız evinin önünde kalp krizi geçirir ama ambulans Kayseri’den, Sarız’dan değil, uzun uğraşlar sonucu anca Kahramanmaraş Göksun’dan gelir! Ne yazık ki aynı vatandaşımız ambulans gelinceye kadar vefat eder. Kamu hizmetinde gösteriş değil, “liyakat, hakkaniyet ve ehil olma” esastır. Gerisi lafı güzaftır...” ifadeleriyle dile getirmişti.

Özdemir’in vatandaşın yaşadığı ve hayatını kaybettiği bu olayla ilgili durumu gündeme taşıması ise vatandaşlardan olumlu yönde tepki almasını neden oldu,. Çok sayıda insan, sosyal medyadaki bu paylaşım sonrasında aksayan sağlık hizmeti, Sarız ilçesinden değil de komşu ilden ambulans çağrılmasının yanlışlığına, yeni hizmete giren ambulansların nerede olduğu yönünde tepkilerini dile getirerek, konuyu gündeme taşıyan İsmail Özdemir’e sahip çıktı.

Ancak sosyal medyadaki paylaşımla ilgili bir grubun milletvekiline yönelik adeta linç girişiminde bulunarak tepkiler göstermesi de dikkatlerden kaçmadı. Tepki gösterenlerin ortak özelliği ise ya Yahyalılı olması yada kentteki kamu kurumu hastanelerde çalışanların olmasıydı. Sağlık çalışanları üyesi olan bir sendikanın üyelerinin de hayatını kaybeden vatandaşla ilgili ambulans hizmetinin zamanında verilmemesini değil, konuyu kamuoyuna taşıyan milletvekiline yönelik linç girişiminde bulunacak ifadeler paylaşması tepkilere neden oldu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV