banner87
26 Mart 2019 Salı

SAVUNMA SANAYİNİN KALBİ KAYSERİ’DE ATACAK

Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayına”, Savunma Sanayi Müsteşarlığından yetkililer ile savunma sanayine yönelik üretim yapan firmaların temsilcileri ile çok sayıda davetli katılacak.

01 Nisan 2018 Pazar 08:55
Bu haber 640 kez okundu
SAVUNMA SANAYİNİN KALBİ KAYSERİ’DE ATACAK
Haberici -->
Erciyes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketi olarak görev yapan Erciyes Teknopark, savunma sanayiinde yeni proje ve işbirliklerinin ele alınacağı çalıştay düzenliyor. 11 Nisan 2018 tarihinde Ommer Otel’de gerçekleştirilecek “Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayına”, Savunma Sanayi Müsteşarlığından yetkililer ile savunma sanayine yönelik üretim yapan firmaların temsilcileri ile çok sayıda davetli katılacak.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, yaptığı açıklamada, ulusal katılımla gerçekleştirilecek çalıştayın, savunma sanayinde gerek proje işbirliklerinin, gerekse yeni hedeflerin sağlanmasında büyük önem taşıdığını belirtti.

Türkiye’nin savunma sanayinde son yıllarda yaptığı büyük atılımlarla dışa bağımlılıktan kurtulmaya başladığı gibi ve son teknoloji milli silahlar ürettiğini kaydeden Rektör Güven, bunun gerek savunma sanayiimiz, gerekse ülkemiz açısından oldukça sevindirici bir durum olduğunu söyledi.

Rektör Güven, şunları kaydetti:

“Türk savunma sanayisi son yıllarda yaptığı atakla birçok alanda başarılı projeler gerçekleştirmeyi başardı. Biz de Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknopark olarak savunma sanayimizin millileştirilmesi bazında Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı ile Kayseri’deki sanayicilerimize farklı bir yol haritası çizip, yeni bir sektör doğmasını hedefliyoruz. Savunma Sanayinde Kayseri’den yeni projelerin ve işbirliklerinin doğarak ülke ekonomisine katkı sağlayacak çalışmaların yürütülmesi adına, Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknopark olarak üzerimize ne sorumluluk düşüyorsa yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi planladığımız ‘Savunma Sanayi Kayseri Çalıştayı’ kapsamında önemli başlıklarda sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı paneller düzenlenmeye devam edeceğiz. Kayseri’deki geleneksel sanayi anlayışını teknolojik tabanlı sanayiye dönüştürmek amacı ile çalışmalar yapan Erciyes Teknopark, ulusal ve uluslararası çapta ses getiren etkinlik düzenlemeyi sürdürecek.”

Rektör Güven, ayrıca çalıştay etkinliği kapsamında, Erciyes Üniversitesi ile Aspilsan Enerji A.Ş. arasında, “Üniversite – Sanayi Ortaklı Ar–Ge Projesi Protokolü“ imzalanacağını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV