banner87
21 Mayıs 2019 Salı

SAVUNMA VE OTOMOTİV SANAYİ KONUŞULDU

KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi açıklama yaptı

22 Eylül 2017 Cuma 07:08
Bu haber 566 kez okundu
 SAVUNMA VE OTOMOTİV SANAYİ KONUŞULDU
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası’nda (KAYSO) “Kayseri’de Savunma Sanayi ve Otomotiv Sektörünün Geleceği” konulu toplantı düzenlendi.

Toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya, Anatamir Bakım Merkezi Komutanı Bkm. Alb. Tayfun Türkoğlu, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri’de savunma sanayisine ciddi şekilde tedarik yapan firmalar olduğunu belirterek, buradaki potansiyeli bire bir sanayicilerin kendilerinden dinlemek için böyle bir toplantı düzenlediklerini söyledi.

Savuma sanayi konusunun Kayseri’nin olmazsa olmazları arasında olduğunu belirten Başkan Büyüksimitci, “Anatamir Fabrikası ve Hava İkmal Bakım Merkezi’nin Kayseri adına bir şans olduğunu düşünüyorum. Her iki fabrikamızda ciddi manada tecrübeye sahip, gerek üretim teknoloji gerekse malzeme teknolojisi ile kendini ispatlamış durumdadır.  Kayseri’de tank sanayisine, uçak sanayisine ve silah sanayisine ciddi şeklide tedarik yapan firmalarımız var. Yine savunma sanayisine yazılım yapan, helikopter parçaları üreten arkadaşlarımız var. Ben gerek otomotiv sanayisi ile gerekse savunma sanayisi ile ilgili Kayseri’de birikmiş bir potansiyel olduğu inancındayım” dedi.

Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Sivil Tümgeneral Murat Akkaya Kayseri’yi teknoloji üssü olarak gördüğünü belirterek, “Kayseri’deki hava ikmal ve Anatamir fabrikaları bizim için çok kritik fabrikalar. Kayseri içinde son derece önemli. Burada ciddi bir potansiyel ve imkanlar var” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV