banner87
18 Haziran 2019 Salı

ŞEHİR HASTANESİ AĞAÇLANDIRILDI

Kamu özel işbirliği modeli ile işletilen Kayseri Şehir Hastanesinde, YDA firması koordinasyonunda Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında bin 800 fidan toprakla buluştu.

16 Nisan 2019 Salı 09:50
Bu haber 133 kez okundu
ŞEHİR HASTANESİ AĞAÇLANDIRILDI
Haberici -->
Kamu özel işbirliği modeli ile işletilen Kayseri Şehir Hastanesinde, YDA firması koordinasyonunda Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında bin 800 fidan toprakla buluştu.

Kayseri Şehir Hastanesi Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi Kampüsü içerisinde gerçekleşen etkinliğe, Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tameri, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, YDA İşletme Direktörü Mehmet Kestiroğlu, hastane çalışanları, çok sayıda sağlık çalışanı ve aileleri katıldılar.

Milletvekili İsmail Tamer ağaçlandırma etkinliğinde yaptığı konuşmada,  Şehir Hastanesi Kayseri’de tüm Orta Anadoluda yaklaşık 4 milyon hinterlandı olan bir bölgede konuşlanmış ve sağlık alanındaki önemli eksikleri ortadan kaldıran bir hastane konumunda olduğunun altını çizdi. Tamer, “Burada yatan hastaların ve hasta refakatçilerinin yeşil alan içerisinde tedavileri olabilmeleri adına bu ağaçları da yavaş yavaş dikmeye başladık. Bu etkinlikte başta Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve Hastane Başhekimiz Profesör Doktor İlhami Çelik’e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Tabii bu ağaçları buraya kazandıran Orman Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.  Adnan Bey Kayseri'de birlikte çalıştığımız zaman içerisinde gösterdiği etkin davranışlarla ağaçlandırmaya büyük katkı da sağladığını biliyoruz. Bu arada hastanemizi temelinden bu günlere getiren ve Kayseri'ye böyle bir eser kazandıran YDA şirketine özellikle Hüseyin Arslan Bey’e ve buradaki temsilcisi Mehmet Kestiroğlu olmak üzere tüm çalışanlarına aynı şekilde ISS firmasının yetkililerine kısaca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii en büyük teşekkür de Doktor arkadaşlarım ve sağlık çalışanlarına. Onlar gece gündüz demeden hastalara hizmet ediyorlar. Fedakârca çalıştıklarını biliyorum hepsinin, ellerine sağlık. Birlik beraberliğin güzelliğini burada sergilemiş olduk. Bir ağaçta ben diktim. İnşallah ömür boyu onun gölgesinde insanlar faydalanır. Hayırlı uğurlu olmasını diyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli,  ağaç dikmek geleceği düşünmektir diyerek “Peygamber Efendimiz hadisi şerifinde buyurduğu gibi ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa o fidanı dikiniz’ buyuruyor.  Gelecek nesillerimize güzel bir dünya bırakabilmek için bu fidanları toprakla buluşturmalı. Bugün de Kayseri Şehir Hastanemizin bahçesine yaklaşık 1800 civarı fidanı toprakla buluşturduk. Etkinliğimize destek veren başta Milletvekilimiz İsmail Tamer abimize ve Orman Müdürümüz Adnan Diltemiz’e teşekkür ediyorum” dedi

Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çelik ise “Hastanemiz açılışının üzerinden henüz bir yıl geçti.Birlikte daha çok işler yapacağız inşallah. Bugün bu Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanemizin bahçesine yüzlerce ağaç dikildi. Bu konuda büyük emeği geçen sayın Orman Bölge Müdürü Adnan Beye müteşekkiriz. Ağaçların temininde kendisi bize çok destek verdi. Ayrıca YDA şirketinin bu işte verdiği emek ve desteği de unutmamak lazım” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV