banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

ŞEHİTLERİ ANIT PARKI AÇILDI

Develi Belediyesi’nin kardeş belediyesi İzmit Belediyesi ile Yukarı Develi Mahallesinde yaptığı Çanakkale Şehitleri Anıt Parkı muhteşem törenle açıldı.

17 Mart 2019 Pazar 11:18
Bu haber 486 kez okundu
ŞEHİTLERİ ANIT PARKI AÇILDI
Haberici -->
Develi Belediyesi’nin kardeş belediyesi İzmit Belediyesi ile Yukarı Develi Mahallesinde yaptığı Çanakkale Şehitleri Anıt Parkı muhteşem törenle açıldı.

Cumhur İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın teşrifleriyle yapılan açılışa AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bedir ve İl Yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ve AK Parti ilçe yönetimi, MHP İlçe Başkanı Yunusu Özdemir ve MHP ilçe yönetimi ve Belediye Meclis Üye Adayları katıldı. Programa ayrıca İzmit Belediyesini temsilen İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve Özel Kalem Müdiresi Gül Aşık katıldı.

Develililerin de yoğun katılım gösterdiği Çanakkale Şehitleri Anıt Parkının açılışında protokol konuşmaları öncesinde Erciyes Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Nedim Kilci Çanakkale Zaferinde yaşanmış önemli olaylar hakkında bilgilendirmede bulundu. Duygusal anların yaşandığı açılış programında ilk konuşmayı programa ev sahipliği yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptı. 2014 yılından bugüne Develi’nin çok önemli kazanımlar elete ettiğini belirterek sözlerine başlayan Cabbar Başkan “Tarihini anlamayan bir toplum geleceğini inşa edemez. Tarihimizin en önemli kahramanlık örneği olan Çanakkale Zaferimizin o muhteşem atmosferini solumak adına böylesi güzel bir park inşa ettik. Gelecek nesillerimizin şehitlerimizi ve tarihimizi unutmaması adına yaptığımız parkımızın büyük beğeni toplayacağına inancım tamdır. Bu güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen başta kardeş belediyemizin kıymetli başkanı Dr. Nevzat Doğan başta olmak üzere Develi ve İzmit Belediyemizin personellerine çok teşekkür ediyorum.  Develimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Programın son konuşmasını ise Cumhur İttifakı AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç yaptı. Memleketi sevmenin en insani duygu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Memduh Başkan “Böylesi aziz bir hatıranın atmosferinin, Yukarı Develimiz ’de teneffüs edilecek olması beni ziyadesiyle mutlu etmiş ve duygulandırmıştır. Benim gibi doktor olan meslektaşım Nevzat Başkanıma ve Cabbar Başkanıma böyle anlamlı bir eser ortaya çıkardıkları için tebrik ediyorum. İnşallah 1 Nisan’dan itibaren Kayseri’de bendeniz ve Develimiz ‘de de Mehmet Cabbar kardeşimle el ele vererek yeni hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Develimizi de Kayserimizi de güzelleştirecek imkânımız da tecrübemiz de vardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin her platformda belirttiği gibi bu seçim Türkiye’nin beka meselesidir. Sizlerden de bu duyarlılıkla davranmanızı istirham ediyor, dua ve desteklerinizi bekliyorum” açıklamalarında bulundu.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Cabbar Başkan’la birlikte Çanakkale Şehitleri Anıt Parkını gezen Memduh Başkan’a Erciyes Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Nedim Kilci parktaki eserler hakkında bilgilendirmede bulundu. “Çanakkale’yi Develimize taşımışsınız” diyerek Cabbar Başkanı tebrik eden Memduh Başkan program sonrasında hemşerileriyle hatıra fotoğrafı çektirip hasbihalde bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV