banner153
15 Kasım 2019 Cuma

ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terör örgütüne yönelik yaptıkları operasyonların devam edeceğini belirterek, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.

03 Haziran 2019 Pazartesi 01:30
Bu haber 241 kez okundu
ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK
Haberici -->
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terör örgütüne yönelik yaptıkları operasyonların devam edeceğini belirterek, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız” dedi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Kayseri’deki 1. Komando Tugayı’nda düzenlenen iftar programında şehit yakınları ve Gazilerimizle bir araya geldi.

1. Komando Tugayı’nı vatana ve millete büyük hizmetler veren kahraman tugay olarak nitelendiren Bakan Akar, burada şehit yakınları ve Gazilerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Konuşmasının başında şehitlerimize rahmet, Gazilerimize de şifa dileyen Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Annelerin, babaların özellikle şehitlerimizin evlatlarının gözyaşlarının her bir damlasının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelesini yurt içinde ve sınır ötesinde azim, kararlılık ve artan bir tempoyla sürdürdüğünü belirterek, “Sizlerin sevgisinden, güveninden, duasından aldığımız ilhamla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Asil milletimizin terör belasından kurtaracağız” dedi.

TSK’nın hedefinin sadece teröristler olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “27 Mayıs’ta başlattığımız Pençe Harekatı ile şu anda teröristlerin Hakurk bölgesindeki bütün inlerine girdik, gireceğiz. Hangi deliğe kaçarlarsa kaçsınlar mutlaka cezalarını bulacaklar. Bunu tepesindekiler anladı, alttakiler de anlayacak.” ifadelerini kullandı.

İftarın ardından şehit yakınları ve Gazilerimizle sohbet eden Bakan Akar ve komutanlar çocuklarla fotoğraf çektirdi, onlara hediyeler verdi.

BAKAN AKAR VE KOMUTANLAR KAYSERİ'DE

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Kayseri’ye geldiler.

Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar ve komutanlar,  Hava Kuvvetleri Komutanlığının 108. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılmak üzere 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına geçti.

VALİLİK VE BELEDİYE’YE ZİYARET

Bakan Akar ve komutanlar 12’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndaki törenin ardından Kayseri Valiliği’ne ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Akar ve Komutanlar 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’ne de giderek inceleme ve denetlemelerde bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV