banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK

Memduh Büyükkılıç, üniversite ve şehrin diğer aktörleri ile işbirliğinin Kayseri’ye daha da değer katacağını söyledi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 07:29
Bu haber 379 kez okundu
ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, üniversite ve şehrin diğer aktörleri ile işbirliğinin Kayseri’ye daha da değer katacağını söyledi. Büyükkılıç, “Yerel yönetici olarak üniversitelerimizle birlikte şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bize de önemli katkı sağlamaktadır” dedi.

Kadir Has Kültür Merkezinde bugün açılan “Kayseri üniversiteleri tercih ve tanıtım günleri” için açılan sergi alanını gezen Başkan Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi öğrencilerinin Kayseri’ye ayrı bir vizyon ve misyon kazandırdığını söyledi.

Başkan, Melikgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Kayseri Üniversiteler tanıtım etkinliğinde bir tanıtım standı ile iştirak ettiklerini belirtti. Kayseri ilinin yüzyıllardır eğitim ve öğretim merkezi olduğunu medreselerin dahi bugün dimdik ayakta olduğunu ve topluma kültür ve sanat hizmeti verdiğini bildirdi.

Geçmişte yedi medresesi olan (üniversite) ve âlimler yetiştirilen, Tarihte Makara-i ulema Bilginler şehri diye bilinen Kayseri’nin 3 üniversitesi ile yine bu unvanı koruduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri ilinin makara-i ulama şehri olarak bunu da hak etmektedir. Yerel yönetimlerle üniversitelerin birlikte hareket etmesinin şehirlerin kalkınmasında önemli katkılar sağlamaktadır. Üniversiteler, şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında gelmektedir. Üniversite ve şehrin diğer aktörleri ile işbirliğinin Kayserimize daha da değer katacaktır. Yerel yönetici olarak üniversitelerimizle birlikte şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bize de önemli katkı sağlamaktadır. Bu vesileyle üniversitelerimizdeki değerli bilim adamlarının görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumuzu belirtmek istiyorum" dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV