banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

ŞEKER ANLATILACAK

Çiftçi kuruluşu olan Kayseri Şeker, şeker sektöründeki rol model uygulamalarını sosyal sorumluluk projeleri ile de destekliyor.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 09:53
Bu haber 244 kez okundu
ŞEKER ANLATILACAK
Haberici -->

Çiftçi kuruluşu olan Kayseri Şeker, şeker sektöründeki rol model uygulamalarını sosyal sorumluluk projeleri ile de destekliyor. Kayseri Şeker, şeker pancarından üretilen şekerle nişasta bazlı şekerleri alış veriş merkezlerinde vatandaşa anlatacak.

Kayseri Şeker Çiftçi Hizmetleri ve Halkla İlişkiler birimi olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına, şeker pancarının önemi, şeker pancarının tarladan şekere olan yolculuğu, gerçek şeker nedir ne değildir, Nişasta Bazlı Şeker’in gerçek Şeker’in alternatifi olamayacağı konularında çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz tatilinde tüketicilerin yoğunlukla tercih ettiği AVM’ler gibi alanlarda bilgilendirme stantları kurmak suretiyle bilinçli tüketici, bilinçli toplum oluşturmak için çocuklara yönelik şeker pancarının tarladan çıkıp, şekere dönüşme yolculuğu anlatılacak. Bunun yanı sıra çocukların beraberinde geldikleri ebeveynleri Kayseri Şeker tarafından çiftçilerden alımı yapılan temel besin maddelerimiz den mercimek, nohut, fasulye ve çerezlik ay çekirdeği, kabak çekirdeği,  gibi ürünlerin besin değerini ve sağlığımız açısından önemiyle ilgili bilgilendirecekler.

Ayrıca; AR-GE birimi tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında doğal şeker ile ilgili farkındalık anketi yapılmış olup etkinliğe katılan ziyaretçiler, bu etkinliğin çok doğru, faydalı ve gerekli olduğunu, çocukların gerçek şeker hakkında bilgi sahibi olduğunu söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Kamuoyunda nişasta bazlı şeker olarak bilinen NBŞ’nin insan sağlığına olan olumsuz etkilerine yönelik olarak kaygılarını dile getirmelerinin de toplumda oluşan bilincin bir göstergesi olarak değerlendirildi.

Bazı velilerin de Sağlık Bakanlığı’nın raporunda nişasta bazlı şekerlerin (NBŞ) obeziteye sebep olduğu ve kalp damar hastalıkları, şeker hastalığının ortaya çıkmasında rol oynadığı, doğrudan veya şişmanlık nedeniyle çeşitli kanserlere yol açtığı yönünde çeşitli görsel ve yazılı basında haberler zaman zaman yer aldığına dikkat çekilerek, “Nişasta Bazlı Şekerlerin çikolatalar, gofret, şekerlemeler, bisküviler, hazır baklava, yaş pasta, kurabiyeler, meyve suları, gazlı içeceklerden ketçaplara kadar geniş bir yiyecek içecek yelpazesinde kullanılması nedeniyle yasaklanması ve/veya üretim kotasının düşürülmesi yönünde talepleri bulunduğu belirtildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV