banner87
banner131
18 Haziran 2018 Pazartesi

ŞEKER ÇİFTÇİLİĞE İLGİYİ ARTIYOR

Hububat ve baklagil yetiştiriciliği içinde destek veriliyor

14 Eylül 2017 Perşembe 07:47
Bu haber 421 kez okundu
 ŞEKER ÇİFTÇİLİĞE İLGİYİ ARTIYOR

Kayseri Şeker, pancar üretimi dışında hububat ve bakliyat anlamında çiftçiyi teşvik edici üretimlerde bulunması, 4 kentte çiftçiliğe olan ilgiyi artırmaya başladı.

Kayseri, Sivas, Yozgat ve Nevşehir illerinde yaklaşık onbin çiftçiyle sözleşmeli olarak pancar ekimi yaptıran Kayseri Şeker’in pancar tarımı dışındaki çiftçinin üretimi olan hububat ve bakliyat için de sözleşmeli ekim yaptırması bölgede çiftçiliğe olan ilgiyi artırıyor.

Kuru fasulye, nohut, arpa, danelik mısır, yulaf, gibi ürünlerde Sözleşmeli olarak ekim dönemi başlatan Kayseri Şeker, sözleşmeli olmasa da çiftçilerin ürettiği mercimek, silajlık mısır,  çerezlik ayçiçeği, çerezlik kabak çekirdeği yanında buğday vb. tahılların da Boğazlıyan-Şarkışla ve Develi Bölgelerinde bulunan 80 bin ton kapasiteli Lisanslı depolarına konularak değerini bulmasına katkı sağlıyor.

Kayseri Şeker Fabrikasının, Kayseri pancar Kooperatifi ve iştiraklerinin katkılarıyla çiftçilerin gelirine katkı sağlamak amacıyla yaptığı bu çalışmalar, geçimini tarımdan sağlayan bölge çiftçileri tarafından takdirle karşılanıyor.

 

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV