banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ŞEKER FORTUNE 500’DE KAYSERİ BİRİNCİSİ

Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Kayseri Şeker, kent birincisi oldu.

04 Temmuz 2018 Çarşamba 08:12
Bu haber 304 kez okundu
ŞEKER FORTUNE 500’DE KAYSERİ BİRİNCİSİ
Haberici -->
Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Kayseri Şeker, kent birincisi oldu.

Özel hesap dönemi uygulayan şirketler arasında yer alan ve 30 Nisan 2018 tarihi hesap yılı sonu olarak baz alınan Kayseri Şeker,1 milyar 354 milyon 161 bin 228 TL net satışı ile 172’nci,160 milyon 593 bin 920 TL faiz ve vergi öncesi karı ile 137’ncisıra da yer aldı. 852 milyon 928 bin 486 TL öz kaynak kullanımıyla da 88’nci sırada yer almayı başardı.

Öte yandan Türkiye genelinde Tarım ve tarıma dayalı sanayide faaliyet gösteren şirketler araştırmasına göre ise Kayseri Şeker  21’inci sıraya yerleşti.

Türkiye'de imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan Fortune 500 Türkiye çalışması, son on yılda olduğu gibi, bu yıl da CRIF ve Dun&Bradstreet Türkiye ile birlikte hazırlandı. Fortune 500 listesinde yer alan 376 şirket ihracat yaparken, Kayseri Şeker, satışlarının tamamını yurt içinden elde eden 124 şirket arasında yerini aldı.

Fortune 500 İller sıralamasına göre geçen sene Kayseri 10 şirket ile listede yer alırken bu yıl şirket sayısının 5’e düştüğü ve1 milyar 354 milyon 161 bin 228 TL net satışları ile Kayseri’de ilk sıraya Kayseri Şeker yerleştiği açıklandı.

Endüstriyel gıda imalat sektöründe ise, ülke genelinde ilk 10’uncu sırada yerini alan Kayseri Şeker, Fortun 500’de istihdama katkıda da ilk sıralardaki yerini korumayı başardı.

Kayseri Şeker’in Ülke genelinde 500 büyük şirket içinde, özkaynak kullanımı, ciro, imalat ve sektörel araştırmalardaki yükselişi ile ilgili olarak açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay,“Mayıs ayı sonunda  İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklananTürkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda Kayseri Şeker’in üretimden satışlarda Türkiye’nin devleri arasında yerini aldığını,  Temmuz ayı başında Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye araştırmasının açıklanan sonuçlarına göre, iller sıralamasında Kayseri Şeker, Kayseri de birinci, Endüsriyel gıda imalat sektöründe ise Ülke genelinde ilk 10’uncu sırada yerini almıştır. Türkiye genelinde Tarım ve tarıma dayalı sanayide faaliyet gösteren şirketler araştırmasına göre ise Kayseri Şeker 21’inci sıraya yerleşti. Biz Kayseri Şeker olarak sürdürülebilirliği ön planda tutuyoruz. Kayseri Şeker çiftçinin malıdır, Milletin malıdır dolayısıyla Milli bir kuruluş olarak Kayseri Şeker başarılarına Çiftçisinden ve Milletinden aldığı güç ile büyümeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV