banner153
08 Aralık 2019 Pazar

ŞEKER MEYDANLARDAYDI

Kayseri Şeker, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, çiftçiler, çalışanlar ve yönetimle birlikte iştirak etti.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 09:38
Bu haber 170 kez okundu
ŞEKER MEYDANLARDAYDI
Haberici -->
Kayseri Şeker, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, çiftçiler, çalışanlar ve yönetimle birlikte iştirak etti.

Kayseri Şeker, Kayseri Cumhuriyet Meydanına kurmuş olduğu çadırda yaklaşık 8 bin kişiye irmik helvası ikramında bulunurken, Boğazlıyan ve Turhal’daki etkinliklere çiftçiler, çalışanlar ve yöneticiler olarak büyük bir katılım yanı sıra meydanlara kurduğu stantlarda etkinliklere katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, 15 Temmuz Büyük Türk milletinin Emperyalizmi ve yerli uşaklarını yendiği gün olarak belirtti. Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte 3 sene önce bugün 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan kalkışmayı bu kapsamda değerlendirmeliyiz. Emperyalizm uşaklığına soyunmuş bir takım uşak beyinli soysuzlar; Türk Devletini yok etmek, Türk Milletini parçalamak için alçakça bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. FETÖ adı ile örgütlenen emperyalizmin uşakları ihanetleri ile Türk Milletini tarih sahnesinden silmek istemişlerdir. İşte Türk Milleti böyle bir durumla karşılaşınca; Büyük Millet olma genlerini hatırlamış ve emperyalizmin ve uşakları FETÖ’ cülerin oyunlarını bozarak büyük bir ders vermiştir.  Araf suresi 155. Ayette şöyle buyrulmaktadır; “Musa dedi ki; ……içimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak edecek misin? Bu iş senin imtihanından başka bir şey değildir. Onunla dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletirsin…”15 Temmuz hain kalkışması; Büyük Türk Milleti için bir imtihandı. İçimizdeki beyinsizler ve onları yönlendiren Emperyalistlere karşı boyun eğmeme, bağımsız olabilme, dik durabilme imtihanı. Bu imtihanı büyük milletimiz yüz akı ile kazandı. Büyük Millet olduğunu dünyaya bir kez daha gösterdi. Birleşmiş milletler bünyesindeki devletlerin büyük çoğunluğu böyle bir alçakça kalkışmayı bertaraf edemezdi. İşte Türk milleti bunun için Büyük bir Millet,  Türkiye bu nedenle büyük bir devlettir. Allah zeval vermesin. 15 Temmuz günü Devletimizi bu beladan korumak için şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, gazi olanlara da sağlıklı bir hayat diliyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV