banner87
19 Şubat 2019 Salı

ŞEKER, TURHAL ÇİFTÇİSİ İÇİN SEFERBER OLDU

Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarından sonra Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşme yapan bölge çiftçisinin de yüzünü güldürmek için seferber oldu.

29 Haziran 2018 Cuma 07:28
Bu haber 338 kez okundu
ŞEKER, TURHAL ÇİFTÇİSİ İÇİN SEFERBER OLDU
Haberici -->
Şeker Pancarı tarımının Ülke genelinde gelişmesine katkı sağlamaya çalışan Kayseri Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarından sonra Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşme yapan bölge çiftçisinin de yüzünü güldürmek için seferber oldu.

800 bin ton Şeker Pancarı kotası bulunan Turhal Şeker Fabrikası tarafından 84’ncü Kampanya dönemi için Tokat, Sivas ve Amasya illerinde 9 Bölgede 191 köydeki 128 bin dekar arazide 5 bin 718 çiftçi ile sözleşmeli pancar ekimi yapıldığı belirtildi.

1934 yılından beri bölgedeki tarım ve hayvancılık sektörünün yanı sıra istihdam, bölge ekonomisi ve sanayi sektörüne de büyük katkıları olan Turhal Şeker Fabrikasında 84’ncü kampanya dönemi hazırlıklarını, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Yöneticileri yerinde incelemek suretiyle eksikliklerin giderilmesi konusunda büyük gayret gösteriyorlar.

8 Haziran 2018 tarihinde Kayseri Şeker’in Türk Şeker’den teslim aldığı Turhal Şeker Fabrikasında Revizyon ve Kampanya hazırlıklarına devam etmekte olan işçiler, fabrikayı kampanya dönemine en güzel şekilde yetiştirmek ve başarılı bir üretim sezonu geçirmek için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler. Kayseri Şeker Yöneticileri de sürekli çalışanlarla beraber olup çalışanlara moral ve motivasyon sağlıyorlar.

Turhal Şeker Fabrikasında çalışmaları yerinde inceleyen Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Turhal Şeker Fabrikası, Cumhuriyetin ilk fabrikalarından olmanın yanında aynı zamanda Türkiye'de şeker sektöründe öğretmenlik, rehberlik yapmış bir fabrikadır. Daha sonraki yıllarda kurulan şeker fabrikalarının bütün yöneticileri, Mühendisleri, Ustabaşıları, ustaları hep Turhal'dan gelerek Türkiye’ye şeker üretimini öğretmişlerdir. Böyle bir güzide kuruluş Cenabı Allah lütfetti ve Kayseri şeker fabrikasına nasip oldu. Bundan dolayı da Kurumumuz ve Çiftçimiz adına mutlu ve umutluyuz” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV