banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

ŞEKER YENİ FABRİKALAR SATIN ALACAK

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri şeker çalışanlarına teşekkür ederek, “Hepimiz bu fabrikaları sahiplendiğimiz için başarıyoruz ve başarmaya da devam edeceğiz. Bu anlayışla Kayseri Şeker inşallah 4. Hatta 5. Fabrikasını da satın alacak” dedi.

01 Ocak 2020 Çarşamba 12:30
Bu haber 568 kez okundu
ŞEKER YENİ FABRİKALAR SATIN ALACAK
Haberici -->

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri şeker çalışanlarına teşekkür ederek, “Hepimiz bu fabrikaları sahiplendiğimiz için başarıyoruz ve başarmaya da devam edeceğiz. Bu anlayışla Kayseri Şeker inşallah 4. Hatta 5. Fabrikasını da satın alacak” dedi.

Kayseri Şeker’de 65. Pancar Alım Kampanyası sona erdi. Kampanyanın sona ermesi nedeniyle şirket çalışanları ile yemekte bir araya gelen Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in büyük bir aile olduğuna vurgu yaparak, “İşimiz sadece şeker üretmek değil. Bu işi gönül vererek yapmak önemli olan. Sektörde ancak bir aile olduğumuz zaman kaliteli hizmet üretebilirsiniz. Allah’a şükürler olsun ki bu şirketin sizler gibi değerli çalışanları var ve sizlerle çalışıyor olmak benim için büyük şeref. Anayasanın değişmez maddeleri gibi bizim de değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen yegâne maddemiz, çiftçimizin ve çalışanlarımızın alacaklarının geciktirilmemesidir” dedi.

Kayseri Şeker’de 65. Pancar Alım Kampanyası sona ermesi ile birlikte bir toplantı düzenlendi. Toplantıda bir araya gelen şirket çalışanlarına hitaben Kayseri Şeker Genel Müdürü Osman Canıtez, konuşma yaptı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise, bu işi gönül vererek yapınca ve büyük bir aile olma bilinci ile hareket edince, aşılamayacak hedef olmadığı kaydederek, “Yaptığımız bu iş sadece şeker üretmek değil, bu işi gönül vererek yapmak asıl önemli olan. Bizlerin de çok şükür sizler gibi değerli çalışanları var ve sizlerle çalışıyor olmak benim için büyük şeref. İyi ki varsınız. Bizler hiçbir zaman kibirli olmadık, her zaman çiftçinin hizmetkârı olmaya aday oldu. Bu anlayışla bu fabrikayı bugünlere getirdik. Sizlerde sağ olun, bu anlayışla bu şirkette görev yaptınız. Bugün sürekli, yeni fabrikaların satın alınması ile ilgili sloganlarınızı duyuyorum. Bizleri bu mana da desteklediğiniz için teşekkür ederim” dedi.

Akay, çiftçilerin alacaklarında ve personelin maaşlarında bir gün bile gecikmeye tahammül edemeyeceklerini de kaydederek, “Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen maddeleri gibi bizim de teklif dahi edilmesi mümkün olmayan yegâne maddemiz; Çiftçimizin ve çalışanlarımızın alacaklarının geciktirilmemesidir. Türkiye’de pancar bedelleri ile ilgili tek uygulama bizde diyebiliriz. Şu anda Türkiye’de pancar bedellerini aralık ayının son haftasında ödeyebilen başka bir kuruluş olduğunu düşünmüyorum. Allah’a şükürler olsun ki, dün itibari ile 314 milyonluk ödememiz çiftçilerimize dağıtıldı. İnşallah 15 Ocak itibari ile de Turhal çiftçilerimizin ödemelerini yapacağız. İşte biraz önce bahsettiğimiz Türkiye’deki diğer fabrikalara talip olmanın sırrı, aile olmamızdan geçiyor. Hepimiz bu fabrikaları sahiplendiğimiz için başarıyoruz ve başarmaya da devam edeceğiz. Bu anlayışla Kayseri Şeker inşallah 4. Hatta 5. Fabrikasını da satın alacak. Geçtiğimiz hafta yaptığımız Lansman tanıtım toplantımıza yerel basın mensuplarımızın yanı sıra, ulusal medya mensuplarımızı da davet edip, buradaki uygulamaları yerinde göstermek istedik. Katılım gösteren tüm basın mensupları bize bir şey söyledi. ‘Sizin burada olup bitenleri saklamaya hakkınız yok, burada olup biten tüm başarıları anlatmanız gerekiyor. Bizler bu konuda üzerimize düşeni yapacağız, sizler de bu başarı öyküsünü burada saklı tutmayın’ dediler. Ve sağ olsunlar sesimizi duyurmada bizlere yardımcı oldular” şeklinde konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV