banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

ŞEKER’DEN 674 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM

Kayseri Şeker tarafından yeni kampanya dönemi için ülkenin, Türk tarımının ve çiftçisinin geleceğine katkı için bir yılda 674 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirildiği belirtildi.

02 Ağustos 2018 Perşembe 07:33
Bu haber 246 kez okundu
ŞEKER’DEN 674 MİLYON LİRALIK YENİ YATIRIM
Haberici -->
Kayseri Şeker tarafından yeni kampanya dönemi için ülkenin,  Türk tarımının ve çiftçisinin geleceğine katkı için bir yılda 674 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirildiği belirtildi.

Kayseri Şeker’in yatırımları hakkında bilgi veren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kuruluşundan beri bölgede sanayi sektörünün adeta lokomotifi olan ve sürdürülebilir büyümeyi sağlayan Kayseri Şeker, Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarından sonra Turhal Şeker Fabrikasını da 569 milyon TL bedelle bünyesine katmayı başarmıştır” dedi.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayseri şeker Fabrikası kendi faaliyet sahası içerisinde Kayseri'nin bütün ilçeleri. Sivas'ın Şarkışla Gemerek Altınyayla ilçeleri Yozgat’ın Boğazlıyan Yenifakılı Yenipazar. Çandır ilçelere köyleri, Nevşehir'in. Avanos ilçesinin bazı köyleri olmak üzere bu faaliyet sahasında da birtakım yatırımları da planlama sırasına ya da acil ihtiyaca uygun olarak gerçekleştirmeye başladı.Geçtiğimiz yıllarda Lisanslı depoculuk alanında 80 bin tonluk bir yatırımı gerçekleştirmiştik. Bu yatırımımızın önemi şimdi daha iyi anlaşıldı. Boğazlıyan, Şarkışla ve Develi’deki lisanslı depolarımız şu anda yüzde 97 oranında doluluk oranına ulaşmıştır. Ayrıca; Gemerek’te bin büyükbaş hayvan kapasiteli 6 milyon 900 bin TL’ye mal olacak Gebe düve tesisi. Çandır’da 2 milyon 200 bin TL’ye mal olacak Tarım Market, Bölge Binası, Ofis Lojman ve depo inşaatı. Yeşilhisar ‘da 8 milyon TL yatay silo inşaatı. Boğazlıyan Şeker Fabrikasına 9 milyon 150 bin TL’ye mal olacak 30 bin ton kapasiteli Big-Bag şeker deposu ve ambalajlama tesisi. 7 milyon TL’ye mal olacak Arıtma tesisi Anaerobik tank kapasite artırım inşaatı, 1 Milyon TL’ye mal olan Otomasyon sistem modernizasyonu. Kayseri Mimarsinan Organize sanayi Bölgesinde10 Milyon 200 bin TL’ye mal olan Pan-Pazarlama şirketi Bakliyat ürünleri, kabak ve ay çekirdeği Paketleme tesisi yeri ve makine ekipmanı alınması. 4 milyon 250 bin TL’ye mal olan Panpa şirketi paketleme ünitesi kapasite artırımı inşaat alanı için 20 dönümlük arsa alınması. Kayseri Şeker Fabrikasına; 1 milyon 500 bin TL ‘ye mal olan 50 ton/Saat kapasiteli Big-Bag ambalajlama tesisi, 28 Milyon TL’ye mal olan 500 metreküp kapasiteli Kireç ocağı yatırımı. 2 milyon 300 bin TL’ye mal olan Bünyan-Ağcalı mevkisinde taşı ocağı alınması. Taş ocağı için 500 bin TL değerinde makine parkı ve ekipman alınması. Ar-Ge Merkezi için 24 milyon TL değerinde pektin ve diyet lif yatırımı ile Kayseri Şeker, Kayseri’nin Gururu Şeker sektörünün umudu olmaya devam ediyor.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV