banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

ŞEKER’DEN İKRAMİYE GİBİ PROMOSYON

Banka ile yapılan promosyon anlaşması çalışanları sevindirdi

20 Temmuz 2017 Perşembe 07:17
Bu haber 861 kez okundu
ŞEKER’DEN İKRAMİYE GİBİ PROMOSYON
Haberici -->

Kayseri Şeker ve Boğazlıyan Şeker Fabrikası ile bağlı iştiraklerin 1960 çalışanını kapsayan 3 yıllık maaş ödemesinin yapılacağı banka tarafından ikramiye gibi promosyon anlaşması imzalandı.

Çalışanları yakından ilgilendiren anlaşmanın açıklaması esnasında Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner, Genel Müdür Yardımcıları Osman Canıtez, İsmail Gedik, Sırrı Doğanlı , Şeker-İş Sendikası temsilcileri ve diğer yetkililer de hazır bulundular.

Yapılan anlaşma ile ilgili olarak açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası, Boğazlıyan Şeker Fabrikası, Panpet, Panpa, Pankent, Lidaş, Kayseri Güneşi, Pandoğa şirketlerinde  Sözleşmeli personel, daimi işçi ve muvakkat işçi olarak çalışan ve toplamda 1960 personeli kapsayan üç yıllık, 1450 TL tutarındaki promosyon anlaşmasının çalışanların bütçelerine destek olacağını belirtti.

Hüseyin Akay, “Kamuda emekli maaşlarına yönelik promosyon anlaşmasının ilgili bankalarla 3 yıllık ortalama 375 TL olduğu dikkate alındığında Kayseri Şeker’in çalışanlarına yönelik olarak yaptığı anlaşmanın önemi daha net şekilde anlaşılarak çalışanlar arasında büyük coşkuya neden oldu. Kayseri Şeker’in daha önceden de 21 Haziran 2017 tarihinde 27’nci dönem Toplu İş Sözleşmesinde iki yıl için ortalama yüzde 29.5 zam oranı ile hem sektöründe ilk hem de Kayseri Şeker tarihinde bir ilk olarak önem arz etmişti” dedi.

Yapılan açıklama sonrasında çalışanlar kendi bütçelerini yakından ilgilendiren ve gelirlerine birer ikramiye gibi katkı sağlayacak olan anlaşmadan dolayı Başkan Akay ve diğer yöneticilere teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV