banner167
banner182
24 Ekim 2021 Pazar

ŞEKER’E ZİRAAT ODALARINDAN DESTEK

Kayseri Kocasinan, Melikgazi, Felehiye, Tomarza, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Develi ve Sarız Ziraat Oda başkanları Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurlu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ettiler. Ziraat Odaları ile Kayseri Şeker arasına fitne ve fesat tohumları atmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini, Şeker zarar görürse Kayseri çiftçisinin zarar göreceğini açıkladılar.

26 Kasım 2019 Salı 09:34
Bu haber 406 kez okundu
ŞEKER’E ZİRAAT ODALARINDAN DESTEK
Haberici -->

Kayseri Kocasinan, Melikgazi, Felehiye, Tomarza, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Bünyan, Sarıoğlan, Develi ve Sarız  Ziraat Oda başkanları  Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurlu Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ettiler. Ziraat Odaları ile Kayseri Şeker arasına fitne ve fesat tohumları atmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini, Şeker zarar görürse Kayseri çiftçisinin zarar göreceğini açıkladılar.

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, ziyarette yaptığı açıklamada, “Değerli ziraat odası başkan arkadaşlarımızla bugün Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanımız Hüseyin Akay Bey’i ziyaret ettik. Ziyaretimizin gündemi şu; Son günlerde basında çıkan bazı medyada çıkan şeker ile ilgili haberler. Tabi ki biz bu haberlere çok üzülüyoruz. Bizim burada ki bir çiftçi kuruluşu üzerinden tabi ki bizim çiftçilerimizde zarar görüyor. Aynı zamanda fabrikamız da zarar görüyor. Şu kadar borçlandı şu kadar borcu var ödeyemez bura iyi yönetilemiyor diye bir söylentiler var biz bunların hiç birine katılmıyoruz” dedi.

Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü;  “Kayseri Şeker ile ziraat odası başkanlarımızın çiftçilerimizin hiçbir sorunu yoktur. Bizi de bazen alet ediyorlar. İşte ziraat odası başkanları Ankara’ya gidiyor bu zamana kadar niye gitmiyorlardı diyorlar. Biz 10 yıldır Ankara’ya gidip geliyoruz 10 yıldır Kayseri’deki projelerin takibini Sn. vekillerimizle Sn. bakanlarımızla görüşüyoruz. Bizi de alet ediyorlar ama biz kesinlikle bu işler için alet olmayız. İyi yönetildiği müddetçe üstüne basarak söylüyorum biz başkanımızın yanındayız, Kayseri Şeker’in yanındayız, üretenlerin yanındayız, çiftçilerin yanındayız. Artık yani şu fitneye kimse inanmasın. Bir hadisi şerif var fitne katilden beterdir diye. Bu fitneliği yapanlara kimse inanmasın Kayseri Şeker gününde parasını ödüyor. Hiçbir kurum hiçbir kuruluş hiçbir şeker fabrikası 12 nci ayda para ödemiyor Türkiye’de sadece Kayseri Şeker ödüyor bizde bundan mutluluk duyuyoruz. Çiftçimiz de bundan mutlu herkes pancar ekmek için can atıyor kota verin pancar ekiyim diye. Para kazandırmıyor olsa kimse pancar ekeyim diye kota istemez. Bizim kapımızı başkanımızın kapısını çalmaz. Onun için altını çizerek söylüyorum bu kurumlar yıpratılmasın iyi yönetilen kurumlara çiftçiye faydalı olan kurumlara destek olmamız gerekir. Ben başkanıma başarılar diliyorum. Tabi ki mutlaka bizi de sevmeyenler olur iyi yönetildiğini istemeyenler olur. Bunlara Allah’ın izni ile hiç fırsat vermeyeceğiz. Şu anda Kayseri Şeker Türkiye’de sektörünün en iyi yönetilen en iyi para kazanan çiftçisine para kazandıran bir kuruluş haline geldi. Ama tabi ki bunu çekemeyenler var Kayseri’de. Buranın üstünden rant sağlamaya çalışanlar var. Biz bunları kabul etmiyoruz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Kayserimizin çok değerli Ziraat Odası Başkanlarının bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi, şükranlarımı ifade ediyorum. Biz hep birlikte çiftçilerimiz için elimizden geleni ortaya koyan bütün gücümüzle çalışan insanlarız. Ziraat Odası Başkanlarımız da bu çerçevede tabi Kayseri’deki çiftçilerimizin tarımın sorunlarına yeterince ellerinden geldiği kadar ilgi alaka gösteriyorlar bunların çözülmesi konusunda ellerinden gelen gayreti gösteriyor görüşmeler yapıyorlar. Tabi bazı kişiler Kayseri Şeker ile hesabı olan, düşmanlık, husumet besleyen geçmişte Kayseri Şekerle bir şekilde irtibatı olup da kesilmesinden dolayı rahatsızlık duyan bazı çevreler var, insanlar var bunlar bir takım böyle uydurma sözlerle ifadelerle hem Ziraat Odası Başkanlarımızı zan altında bırakıyorlar hem de Kayseri Şekerle ilgili böyle akla hayale gelmedik bir takım olumsuz haberler ile kamuoyunun ve çiftçinin zihnini bulandırmaya çalışıyorlar.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV