banner153
09 Aralık 2019 Pazartesi

SEKTÖREL SORUNLARI ELE ALDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Temmuz ayında başlattıkları meslek komiteleri grup toplantılarını tamamladı. Sektörel sorunlar ele alındı.

19 Temmuz 2019 Cuma 09:35
Bu haber 150 kez okundu
SEKTÖREL SORUNLARI ELE ALDI
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO), Temmuz ayında başlattıkları meslek komiteleri grup toplantılarını tamamladı. Sektörel sorunlar ele alındı.

41 Meslek Komitesinde öncelikle birbirine yakın komiteleri bir araya getirmek suretiyle gruplara ayıran Başkan Gülsoy, sektör temsilcileri ile buluşarak sorunları, ilgili çözüm önerilerini ilk ağızdan dinledi ve geliştirmek üzere istişarelere devam edeceklerini ifade etti. 

Toplantılar kapsamında geçtiğimiz hafta Şehzade Marketler grubu ev sahipliğinde 7.(Hayvancılık Sektörü Firmaları), 8.( Et ve Et Ürünleri Üretim ve Ticareti), 10.(Tarım Sektörü Firmaları), 16.(Unlu ve Sütlü Gıda Ürünleri Üretimi ve Ticareti), 17.(Gıda Ticareti), 26.(Bakkal ve Marketler), 30. (Sebze Ve Meyve Ticareti), 38.(Tahıl, Baklagil ve Yağlı Tohumlar Üretimi ve Ticareti) meslek komiteleri temsilcileri Başkan Gülsoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek komite toplantılarında aldıkları kararların detaylarını konuştu.

Son olarak Sağlık sektörünün de aralarında olduğu 7 meslek komitesi ile, Meclis Üyesi Alattin Keykubat ev sahipliğinde istişare toplantısı yapıldı. Farklı komite temsilcilerinin sektörlerinde yaşadıkları sorunları anlatmasına fırsat verilen vehalıcılık sektöründen yük yolcu taşımacılık sektörüne kadar birçok konunun ele alındığı toplantıda, lojistik köyün kurulması ile ilgili çalışmalar da değerlendirildi.

İstişare toplantılarını değerlendiren Başkan Gülsoy, “Bir süredir yaptığımız meslek komitesi istişare toplantılarını tamamladık. Her komite, mevzuat gereği düzenli olarak kendi toplantı yapıyor olsa da kendi sektörlerine yakın diğer sektör temsilcileriyle bir araya gelmek, benzer konularda istişarelerde bulunmak, ortak çözüm noktasında buluşmayı kolaylaştırıyor. Bu kapsamda 5 toplantı gerçekleştirdik. Yapılan toplantılarda katılımdan ve katılımcılardan aldığımız mesajlardan memnunuz. Toplantılarımız, mevcut sorunlara çözüm noktasında işlerimizi kolaylaştırırken, işlerimizin daha da iyi olması, ticaretin gelişmesi, piyasanın canlanması için neler yapılabilir konusunda beyin fırtınası yapmamızı sağlıyor. Özellikle komite üyelerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Komiteler çalıştıkça biz daha da çok çalışıyor; komiteler ürettikçe, üretime yatırıma destek olmak için harekete geçiyoruz. Birlikte daha iyiye ulaşmak için çabalıyoruz. Hep birlikte daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Toplantıların ilk etabını tamamladıklarını ifade eden Başkan Gülsoy, 2. etabı da en kısa sürede yapacaklarını söyledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV