banner87
22 Şubat 2019 Cuma

SELÇUKLU MÜZESİNİ 50 BİN KİŞİ GEZDİ

Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni ziyaret edenler bu yılın ilk 6 ayında 50 bini aştı.

03 Temmuz 2018 Salı 09:52
Bu haber 250 kez okundu
 SELÇUKLU MÜZESİNİ 50 BİN KİŞİ GEZDİ
Haberici -->
Büyükşehir Belediyesi’nin şehrimize kazandırdığı cazibe merkezlerinden birisi olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni ziyaret edenler bu yılın ilk 6 ayında 50 bini aştı. Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nin sadece Kayseri’den değil Kayseri dışından gruplar da ziyaret ediyor.
Dünyanın ilk ve tek Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ne ilgi artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin modern müzecilik anlayışı ile yapılan müzede; etkivizyon, hologram,  etkileşimli masa, mimari eserler inceleme sistemi, sanal kıyafet, sihirli duvar ilaç yapımı, animasyonlar, geçmişten günümüze eser inceleme sistemleri, etkileşimli harita ve zaman çizelgesi gibi birçok dijital uygulama bulunuyor. Aynı zamanda görme engelliler için hazırlanmış Türkiye’deki en kapsamlı müzelerden birisi durumundaki Selçuklu Uygarlığı Müzesi iki ayrı kısımdan oluşuyor.
Müzenin Selçuklu Uygarlığı bölümünde; Selçuklu kenti, mimarisi, sanatı, bilimi, giysisi gibi unsurlar ile Kayseri’de Selçuklular, Anadolu’da Selçuklular gibi kısımlar; şifahiye bölümünde ise; hastalıklar, tedavi yöntemleri ve aletleri, bilginler, ecza, su ve sağlık, müzik ile tedavi, renk ile tedavi gibi dikkat çekici unsurlar yer alıyor.
2018 yılının ilk 6 ayında Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni 52 bin 346 kişi ziyaret etti. Müze yaz sezonu boyunca 30 Eylül’e kadar pazartesi günleri haricinde her gün 09.00-19.00 saatleri arasında gezilebiliyor.  

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV